Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością RKC Waalwijk

Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością RKC Waalwijk 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 23. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena prowadzenie obrońcom tytułu do przerwy zapewnił Serb Dusan Tadić, który wykorzystał podyktowany rzut karny. Siedem minut po zmianie stron podwyższył Burkińczyk Lassina Traore, który dopełnił tylko formalności z bliska po zagraniu Donny'ego van de Beeka. Wynik ustalił w ostatniej minucie Klaas-Jan Huntelaar.
Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy po siedemnastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na czele tabeli. Zespół z Brabancji Północnej doznał natomiast siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i zamyka klasyfikację.