Nadchodzące

Ajax Amsterdam został mistrzem Holandii!

Ajax Amsterdam
Źródło zdjęcia: Federico Guerra Moran/Shutterstock

Ajax Amsterdam rozbił na wyjeździe BV De Graafschap 4:1 (2:1) w spotkaniu ostatniej kolejki rozgrywek Eredivisie i po raz 34. w historii został mistrzem Holandii.

Na Stadion De Vijverberg w Doetinchem prowadzenie faworyzowanym gościom zapewnił osiem minut przed przerwą Lasse Schoene. Duńczyk popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Zaledwie trzy minuty później wyrównał w sytuacji sam na sam płaskim strzałem w krótki róg Youssef El Jebli.

Minutę przed przerwą na przebojową szarżę zdecydował się Hakim Ziyech. Marokańczyk po minięciu trzech rywali zagrał do wbiegającego w pole karne Nicolasa Tagliafico i Argentyńczyk dopełnił tylko formalności, kierując piłkę do pustej bramki. Po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Dusan Tadic. Serb przypieczętował jeszcze trzy minuty przed końcem okazałe zwycięstwo, ustalając wynik konfrontacji.

Wicemistrzem Holandii zostali piłkarze PSV Eindhoven. Ekipa z Brabancji razem z drużyną z Amsterdamu zagra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. O miejsce w fazie grupowej Ligi Europy walczyć będą natomiast Feyenoord Rotterdam, Alkmaar Zaanstreek oraz zwycięzca barażów, w których zagrają Vitesse Arnhem, FC Utrecht, Heracles Almelo oraz FC Groningen.

Gorzki smak degradacji muszą przełknąć fani NAC Breda. W ich miejsce w przyszłym sezonie zagra na najwyższym poziomie Twente Enschede.

* * * * * *
Wyniki pozostałych meczów ostatniej kolejki Eredivisie:

SBV Excelsior - Alkmaar Zaanstreek 4:2 (1:1)
Bramki: Jeffry Fortes 22, Van Rhijn 51-samobójcza, Bruins 60-karny, Omarsson 65 - Koopmeiners 30, Johnsen 70.

ADO Den Haag - Willem II Tilburg 6:2 (1:1)
Bramki: El Khayati 31, 71-karny, Kanon 64, Necid 74, 86, Immers 81 - Dankerlui 15, Pavlidis 48.
Czerwona kartka: Dankerlui (71, Willem II).

FC Utrecht - SC Heerenveen 3:1 (1:1)
Bramki: Janssen 41, Van de Streek 48, Dessers 81 - Rienstra 30.

NAC Breda - PEC Zwolle 0:0.

Fortuna Sittard - Feyenoord Rotterdam 1:4 (1:1)
Bramki: Smeets 45 - Kokcu 6, Joergensen 70, 79, Berghuis 90.
Czerwona kartka: Heerings (68, Fortuna).

VVV Venlo - Vitesse Arnhem 1:3 (0:2)
Bramki: Van Ooijen 68 - Karawajew 23, Odegaard 38, Bero 83.

FC Emmen - FC Groningen 1:0 (1:0)
Bramka: Chacon 27.

PSV Eindhoven - Heracles Almelo 3:1 (1:1)
Bramki: Droste 32-samobójcza, Viergever 48, Malen 89 - Konings 1.

Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

10
16 maj 2019 | 00:22
+5
Gratulacje! Eindhoven straciło szansę na mistrza w zeszłej kolejce. Pytanie czy Ajax w LM z nowym skladem będzie robił taki szał jak obecnie?
15 maj 2019 | 23:13
+2
Lige to oni juz w niedziele wygrali...
15 maj 2019 | 22:42
-1
Świetny sezon w ich wykonaniu ciekawe jak zespół będzie grał po wyprzedaży w następnym sezonie :D
15 maj 2019 | 22:35
+9
Brawo Ajax
15 maj 2019 | 22:31
+16
Wielkie gratulacje. Zasłużyli sobie na to. Brawo.
15 maj 2019 | 22:29
+15
Podwójna korona na krajowym podwórku i półfinał LM, wielki sezon dla tych chłopaków!
15 maj 2019 | 22:15
+19
W końcu PSV zbite z tronu, brawo Ajax, wspaniały sezon! W czerwcu polowa drużyny rozsprzedana i zabawa dla trenera zacznie się odnowa, ciekawie mnie najbardziej jak się pokażą w następnym sezonie.
15 maj 2019 | 22:11
-20
PSV do połowy sezonu miał komplet punktów a ajax był w środku tabeli. Nagle rozpoczął się wielki hype na amsterdam to ligę im oddali. Ktoś posmarował sędziom
16 maj 2019 | 00:26