Ajax słabszy od Chelsea, wygrana RB Lipsk w Lidze Mistrzów. Fenomenalny gol z woleja! [WIDEO]

YT
Ajax Amsterdam uległ Chelsea, zaś RB Lipsk wygrał z Zenitem w pierwszych środowych meczach Ligi Mistrzów.
GRUP H
Kibice w Amsterdamie spodziewali się gradu bramek w starciu Ajaksu z Chelsea. Tymczasem do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Obie drużyny, choć ofensywnie nastawione, nie były w stanie sfinalizować akcji w polu karnym przeciwnika.
Co prawda, Ajaksowi udało się wbić piłkę do siatki, ale gol nie został uznany. W tej sytuacji na minimalnym spalonym był Quincy Promes.
Po przerwie optyczną przewagę miała ekipę "The Blues", ale to gospodarze byli bliżsi otworzenia wyniku. Alvarez po rzucie rożnym obił słupek bramki rywali, a po chwili Blind starał się zaskoczyć Kepę.
Z kolei w 72. minucie doskonałą okazję zmarnował Batshuayi, który w sytuacji sam na sam huknął nad poprzeczką.
Belg zrehabilitował się w 86. minucie. Pulisić dograł z lewej strony pola karnego, a Batshuayi dołożył nogę.
Podopieczni Franka Lamparda odnieśli w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu i zrównali się dorobkiem z prowadzącą w tabeli ekipą mistrzów Holandii, którzy doznali pierwszej porażki w bieżącej edycji. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w rewanżu za dwa tygodnie.
***
GRUPA G
RB Lipsk zdobył trzy punkty w pojedynku z Zenitem, choć to przyjezdni objęli prowadzenie w 25. minucie spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Rakitskiy, a piłka tuż przy słupku wpadła do siatki.
Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Blisko wyrównania był Werner. Napastnik dostał podanie z bocznej strefy, ale uderzył za lekko i mało precyzyjnie.
W drugiej połowie ataki piłkarzy RB Lipsk przybrały na sile i już w 49. minucie mieliśmy remis. Laimera z zimną krwią wykończył składną akcję.
10 minut później trybuny w Salzburgu eksplodowały. Sabitzer kapitalnie uderzył z woleja i piłka wpadła tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna po drugim zwycięstwie w bieżącej edycji awansowali na pozycję lidera tabeli. Ekipa znad Newy doznała natomiast pierwszej porażki i spadła na trzecią lokatę w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz23 Oct 2019 · 20:48