Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Ajax słabszy od Chelsea, wygrana RB Lipsk w Lidze Mistrzów. Fenomenalny gol z woleja! [WIDEO]

RB Lipsk
Źródło zdjęcia: YT

Ajax Amsterdam uległ Chelsea, zaś RB Lipsk wygrał z Zenitem w pierwszych środowych meczach Ligi Mistrzów.

GRUP H

Kibice w Amsterdamie spodziewali się gradu bramek w starciu Ajaksu z Chelsea. Tymczasem do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Obie drużyny, choć ofensywnie nastawione, nie były w stanie sfinalizować akcji w polu karnym przeciwnika.

Co prawda, Ajaksowi udało się wbić piłkę do siatki, ale gol nie został uznany. W tej sytuacji na minimalnym spalonym był Quincy Promes.

Po przerwie optyczną przewagę miała ekipę "The Blues", ale to gospodarze byli bliżsi otworzenia wyniku. Alvarez po rzucie rożnym obił słupek bramki rywali, a po chwili Blind starał się zaskoczyć Kepę.

Z kolei w 72. minucie doskonałą okazję zmarnował Batshuayi, który w sytuacji sam na sam huknął nad poprzeczką.

Belg zrehabilitował się w 86. minucie. Pulisić dograł z lewej strony pola karnego, a Batshuayi dołożył nogę.

Podopieczni Franka Lamparda odnieśli w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu i zrównali się dorobkiem z prowadzącą w tabeli ekipą mistrzów Holandii, którzy doznali pierwszej porażki w bieżącej edycji. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w rewanżu za dwa tygodnie.

GRUPA G

RB Lipsk zdobył trzy punkty w pojedynku z Zenitem, choć to przyjezdni objęli prowadzenie w 25. minucie spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Rakitskiy, a piłka tuż przy słupku wpadła do siatki.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Blisko wyrównania był Werner. Napastnik dostał podanie z bocznej strefy, ale uderzył za lekko i mało precyzyjnie.

W drugiej połowie ataki piłkarzy RB Lipsk przybrały na sile i już w 49. minucie mieliśmy remis. Laimera z zimną krwią wykończył składną akcję.

10 minut później trybuny w Salzburgu eksplodowały. Sabitzer kapitalnie uderzył z woleja i piłka wpadła tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna po drugim zwycięstwie w bieżącej edycji awansowali na pozycję lidera tabeli. Ekipa znad Newy doznała natomiast pierwszej porażki i spadła na trzecią lokatę w klasyfikacji.

0
Pisząc o eksplozji na trybunach, komuś się Red Bulle pomyliły chyba :)
23 paź 2019 | 22:14
+1
Sabitzer megagol
23 paź 2019 | 22:03
+5
Sabitzer nie można tak było by z Polską na Narodowym? Przynajmniej Brzęcza już by wyjebali.
24 paź 2019 | 03:11
+2
Niestety, ale wyrzucenie wuefisty oznaczałoby przyznanie się Bońka do błędu. A tego nigdy nie zrobi. Choćbyśmy przegrali z Łotwą, choćby Lewego na trybunach posadził, to Boniek będzie go wspierać. Niestety.
23 paź 2019 | 21:50
+6
....."trybuny w Salzburgu eksplodowały"..... No chyba raczej w Lipsku !!!!
23 paź 2019 | 21:22
+17
Chelsea zagrała z dojrzałością i charakterem. Zwłaszcza w końcówce.
23 paź 2019 | 20:58
+16
Bramka Sabitzera stadiony świata
23 paź 2019 | 20:57
+34
6 wygrana Chelsea z rzędu, seria robi wrażenie.
24 paź 2019 | 03:22
Tym bardziej, że Chelsea gra od lata z zakazem transferowym, a tylko jeden z tych sześciu meczy był z ogórami. Teraz dopiero widać jak inteligentna była taktyka Chelsea z kupnem masy zawodników, którzy poszli na wypożyczenie. Widać jak inteligentnie planują to Roman Abramovic i Marina Granovskaia. Ciężko im nie kibicować. Czapki z głów.
+9
Tym bardziej, że Chelsea gra od lata z zakazem transferowym, a tylko jeden z tych sześciu meczy był z ogórami. Teraz dopiero widać jak inteligentna była taktyka Chelsea z kupnem masy zawodników, którzy poszli na wypożyczenie. Widać jak świetnie planują to Roman Abramovic i Marina Granovskaia. Ciężko im nie kibicować. Czapki z głów.