Alarmujące wieści dla reprezentacji Polski. Kadra U17 z poważnym problemem po aferze alkoholowej?!

Alarmujące wieści dla reprezentacji Polski. Kadra U17 z poważnym problemem po aferze alkoholowej?!
Foto LiveMedia/SIPA USA
Reprezentacja Polski przygotowuje się do rozpoczęcia mistrzostw świata do lat 17. Nasza kadra wciąż czeka na decyzję FIFA w sprawie dowołania nowych zawodników, ale dotychczasowe informacje nie są pozytywne.
Kilka dni temu doszło do gigantycznego skandalu w reprezentacji Polski U17. Przypomnijmy, że czterech piłkarzy - Oskar Tomczyk, Filip Wolski (Lech Poznań), Jan Łąbędzki (ŁKS Łódź) i Filip Rózga (Cracovia) - zostało przyłapanych pod wpływem alkoholu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Młodzi piłkarze zostali odesłani do Polski, o czym jako pierwsi poinformowaliśmy TUTAJ. W związku z tym w drużynie czekającej na start mistrzostw świata pozostało zaledwie 17 graczy. Co więcej, trzech z nich to bramkarze.
PZPN zwrócił się do FIFA z prośbą o zezwolenie na dowołanie nowych piłkarzy. Na liście rezerwowej mieli znaleźć się Filip Rejczyk z Legii Warszawa, Adrian Przyborek z Pogoni Szczecin oraz Szymon Kądziółka, grający na co dzień w Stali Rzeszów.
Problem polega jednak na tym, że na ten moment - na godzinę 4 rano - piłkarska centrala takiej zgody nie wyraziła. Tym samym nie można wykluczyć, że biało-czerwoni przystąpią do turnieju w Indonezji mając tylko 14 graczy z pola.
Na ten moment nie wiadomo jednak, czy pierwotna decyzja FIFA będzie ostateczną. Niemniej tę poznamy do końca wtorku. Młodzieżowy mundial rozpocznie się 10 listopada i ma potrwać do 2 grudnia.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk07 Nov 2023 · 08:54
Źródło: własne

Przeczytaj również