Ależ wpadka reprezentacji Norwegii! Może przez nią stracić szanse na awans do mistrzostw świata

Erik Geiger / Shutterstock
Reprezentacja Norwegii skomplikowała sobie sytuację w walce o awans do mistrzostw świata. Bez Erlinga Haalanda tylko zremisowała z Łotwą 0:0.
To sensacja, bo Łotysze we wcześniejszych meczach zdobyli tylko pięć punktów. Potrafili jednak zatrzymać Norwegię, dla której ta wpadka może być bardzo kosztowna. W jej konsekwencji Haalanda i spółki może zabraknąć nawet w barażach.
Na kolejkę przed końcem Norwegowie spadli na trzecie miejsce w grupie. W ostatniej kolejce zagrają z Holandią, która już w sobotę może sobie zapewnić awans. Stanie się tak, jeśli pokona Czarnogórę.
Reprezentację Norwegii wyprzedziła Turcja, która urządziła sobie strzelecką kanonadę w meczu z Gibraltarem. Piłkarze Stefana Kuntza strzelili sześć goli. Dzięki temu przy równej liczbie punktów wyprzedzają Norwegię lepszym bilansem bramkowym.
Zwycięzca był znany już po pierwszej połowie - gole dla Turcji strzelili w niej Aturkoglu i dwa Dervisoglu. Po przerwie trafiali Demiral, Dursun i Muldur.
Turcja w ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z Czarnogórą. Mecze tej grupy zostaną rozegrane we wtorek.
Marcin Karbowski13 Nov 2021 · 19:58