Juventus: Allegri i Chiellini wychwalają Wojciecha Szczęsnego. "Utrzymywał nas w grze przez godzinę"

cristiano barni / shutterstock.com
Juventus wymęczył wczoraj zwycięstwo z Lazio Rzym. Jednym z bohaterów spotkania był Wojciech Szczęsny.
Polski golkiper popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami, w szczególności w pierwszej połowie. Nasz zawodnik uchronił swój zespół przed stratą większej liczny bramek, dzięki czemu mistrz Włoch mógł odrobić stratę - przegrywał po golu samobójczym Emre Cana z 59 minuty - i wygrać ostatecznie spotkanie w Rzymie po golach Cancelo i Ronaldo.
Wojciech Szczęsny po meczu zebrał zasłużone pochwały od kolegi z zespołu, Giorgio Chielliniego, oraz trenera Massimiliano Allegriego.
Przez 55-60 minut to był z pewnością najgorszy występ Juventusu w tym sezonie. Wojciech Szczęsny kilkoma wspaniałymi interwencjami utrzymywał nas jednak w grze przez godzinę - przyznał włoski defensor cytowany przez serwis goal.com.
Potem udało się wrócić i wygrać to spotkanie - dodał Chiellini.
Szczęsny radzi sobie naprawdę świetnie, ale wiedzieliśmy, że to doskonały bramkarz - stwierdził z kolei Allegri cytowany przez serwis football-italia.net.
- Sądzę, że największym postępem, jaki wykonał, jest to, że potrafi być czujny przez dziewięćdziesiąt minut - zaznaczył opiekun Juventusu.
Jakub Kreśliński28 Jan 2019 · 07:20
Źródło: goal.com/football-italia.net