Alphonso Davies ruszył do piłki jak sprinter! Kapitalny rajd i gol piłkarza Bayernu Monachium [WIDEO]

Niezwykły rajd Alphonso Daviesa w meczu Kanady z Panamą w eliminacjach mistrzostw świata. Piłkarz Bayernu Monachium ruszył do piłki jak sprinter.
Po 66. minutach było 1:1. Sytuacja na boisku była niegroźna dla Panamy. Co prawda piłka była na jej połowie, ale obrońca wydawał się kontrolować sytuację. Piłkarze Kanady byli daleko.
Wtedy turbo włączył Davies. Piłkarz Bayernu był głęboko na własnej połowy, ale do piłki ruszył sprintem i błyskawicznie pokonywał dzielący go od niej dystans. Kanadyjczyk dopadł do rywala, który chciał odprowadzić futbolówkę na aut, wygarnął mu ją spod nóg i pognał na bramkę. Po chwili był już w polu karnym. Tam ograł kolejnego obrońcę i płaskim strzałem trafił do siatki. Bramkarz Panamy nawet się nie ruszył.
Dla Daviesa był to dziesiąty gol w narodowych barwach. W pierwszej reprezentacji rozegrał 26 spotkań.
Kanada ostatecznie wygrała 4:1. Dzięki temu zbliżyła się do wyjazdu na mundial. Na razie w eliminacjach zajmuje trzecie miejsce, które jest premiowane awansem. Przed nią w tabeli są tylko Meksyk i USA. Panama jest czwarta.
Dla Kanady udział w mistrzostwach świata byłby historycznym wydarzeniem. Do tej pory grała na nich tylko raz - w 1986 roku.
Marcin Karbowski14 Oct 2021 · 08:14
Źródło: twitter