Angielski klub chciał Benjamina Mendy'ego. Otrzymał ofertę jeszcze przed uniewinnieniem

Angielski klub chciał Benjamina Mendy'ego. Otrzymał ofertę jeszcze przed uniewinnieniem
fot. Lukasz Laskowski/Pressfocus.pl
Benjamin Mendy został nowym zawodnikiem Lorient. Zanim jednak doszło do porozumienia z Francuzami, obrońca mógł liczyć na angaż w zespole Premier League.
13 lipca doszło do uniewinnienia Benjamina Mendy'ego. Z powodu braku wystarczających dowodów Francuz został oczyszczony z zarzutów popełnienia przestępstw na tle seksualnym.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sześć dni później piłkarz związał się z nową drużyną. Obrońca niespodziewanie podpisał umowę z Lorient.
Teraz "L'Équipe" przekazało, że zawodnik był gorącym nazwiskiem na rynku jeszcze przed ostatecznym wyrokiem w sprawie. Okazuje się, że angaż oferowały nawet zespoły z Premier League.
Mendy był bowiem kuszony przez Burnley. Swoją propozycję wystosował też Olympiakos, lecz 29-latek postawił na powrót do Ligue 1.
Według "L'Équipe" były piłkarz Manchesteru City zdecydował się na taki krok, ponieważ potrzebuje określonego środowiska, aby wrócić do formy. Defensor ma nadzieję, że uda mu się odbudować właśnie w Lorient.
Były reprezentant "Trójkolorowych" przez dwa lata był zawieszony przez "The Citizens", lecz jego kontrakt w tym czasie pozostawał aktywny. Z drużyny odszedł dopiero 30 czerwca, gdy umowa wygasła.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk20 Jul 2023 · 13:28
Źródło: L'Équipe

Przeczytaj również