El. ME. Anglia rozbiła Kosowo, Czesi przegrali z Bułgarią

Anglia rozbiła Kosowo, Czesi przegrali z Bułgarią w el. ME
Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Bułgaria pokonała Czechy 1:0, natomiast Kosowo przegrało u siebie z Anglią 0:4 w niedzielnych meczach 10. kolejki grupy A eliminacji Euro 2020.
Na obiekcie im. Wasiła Lewskiego w Sofii zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył jedenaście minut po przerwie strzałem głową Wasił Bożikow.
Z kolei na Fadil Vokrri Stadium w Prisztinie wynik otworzył niespełna kwadrans przed końcem Harry Winks, który wykorzystał sytuację sam na sam w polu karnym po zagraniu Aleksa Oxlade-Chamberlaina.
Jedenaście minut przed końcem podwyższył strzałem w krótki róg z kilku metrów Harry Kane, a cztery minuty później skutecznym uderzeniem w długi róg popisał się Marcus Rashford, wykorzystując asystę Raheema Sterlinga. Zespół z Bałkanów pogrążył jeszcze w doliczonym czasie gry Mason Mount.
Najlepsi w grupie "Synowie Albionu" odnieśli w ten sposób siódme zwycięstwo. Na drugiej lokacie pozostali Czesi, którzy doznali trzeciej porażki, a na trzeciej pozycji pozostało Kosowo, które również przegrało trzecie spotkanie w tych eliminacjach.
Bułgarzy dzięki pierwszej wygranej przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli, natomiast klasyfikację tej grupy zamknęła Czarnogóra bez zwycięstwa w dorobku.