Wielki hit w ćwierćfinale mistrzostw świata! Anglicy pokazali moc i pokonali Senegal [WIDEO]

Pan Yulong / Xinhua / PressFocu
Reprezentacja Anglii została czwartym ćwierćfinalistą mistrzostw świata w Katarze. "Synowie Albionu" pewnie wygrali z Senegalem, pokonując rywali z Afryki 3:0. W ćwierćfinale zmierzą się z Francją.
Początkowo niewiele wskazywało na to, że mecz będzie tak jednostronny. Chociaż Anglicy mieli przewagę, to pod bramką Pickforda także było gorąco. W 22. minucie z kilku metrów przestrzelił Sarr.
Kilka chwil później Pickford dobrze obronił strzał Dii. Gdy wydawało się, że ekipa z Afryki łapie właściwy rytm, Anglicy wyprowadzili skuteczny cios. W 39. minucie "Synowie Albionu" wyszli na prowadzenie.
Jude Bellingham świetnie zagrał w pole karne do Jordana Hendersona, a ten wykończył akcję. Po chwili było już 2:0. Znów błysnął Bellingham, minął kilku rywali, obsłużył Phila Fodena, a ten wyłożył piłkę Harry'emu Kane'owi, który dopełnił formalności.
Znakomita końcówka pierwszej połowy w wykonaniu "Wyspiarzy" wyraźnie podłamała Senegalczyków. O ile do przerwy byli w stanie zagrozić bramce Anglików, to w drugiej części spotkania okazali się bezradni.
Podopieczni Garetha Southgate'a nie zamierzali natomiast forsować tempa i spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Szczęścia próbowali Saka i Kane, ale na posterunku był Edouard Mendy.
W 57. minucie bramkarz Chelsea musiał po raz trzeci wyjmować piłkę z siatki. Z podania Fodena skorzystał Saka i ustalił rezultat tego spotkania. Później niezłą szansę zmarnował jeszcze Kane.
W końcówce Senegalczycy starali się o honorowego gola, lecz ostatecznie nie byli w stanie pokonać Jordana Pickforda. Anglia wygrała więc 3:0 i awansowała do ćwierćfinału. W nim, w najbliższą sobotę, zmierzy się z Francją.
Maciej Pietrasik04 Dec 2022 · 21:52