Antoine Griezmann z golem bezpośrednio z rzutu rożnego. Show Francuza dał zwycięstwo Atletico Madryt [WIDEO]

własne
Antoine Griezmann błysnął w wyjazdowym meczu Atletico Madryt z Betisem. Francuz skompletował dublet, trafiając do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. Dzięki niemu podopieczni Diego Simeone wygrali 2:1.
"Los Colchoneros" na początku sezonu spisywali się zdecydowanie poniżej oczekiwań zarówno na krajowym podwórku, jak i w Lidze Mistrzów. Wydaje się jednak, że powoli wracają już na dobre tory.
W niedzielę odnieśli cenne zwycięstwo nad Betisem, chociaż początkowo nie było im łatwo o zwycięstwo z drużyną z Sewilli. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Na początku drugiej części gry gospodarze cieszyli się z gola, lecz ich radość nie trwała długo. Trafienie Luiza Henrique anulowano bowiem po analizie VAR, gdyż dopatrzono się spalonego.
Odpowiedź Atletico była natychmiastowa. W 54. minucie po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Antoine Griezmann. Francuz trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.
Nieco ponad kwadrans później napastnik skompletował natomiast dublet. Tym razem po zespołowej akcji posłał piłkę między nogami bramkarza, który w tej sytuacji popełnił spory błąd.
Betis starał się jeszcze odpowiedzieć, a efektem był ładny gol Nabila Fekira z rzutu wolnego. Na wyrównanie gospodarzom zabrakło już jednak czasu i Atletico wywiozło z Sewilli trzy punkty. Dzięki temu zbliżyło się na dwa "oczka" do drugiej FC Barcelony.
Maciej Pietrasik23 Oct 2022 · 18:09