Argentyna rozbiła Urugwaj! Leo Messi osiągnął kolejną granicę [WIDEO]

MB Media / Press Focus
Argentyna wciąż bez porażki w eliminacjach do mistrzostw świata. Leo Messi i spółka wygrali z Urugwajem aż 3:0.
Na początku meczu groźnie było głównie pod bramką gospodarzy. Szybko Emiliano Martineza zatrudnił Luis Suarez. Później Argentyńczycy dwa razy wybijali piłkę z linii bramkowej.
To oni objęli jednak prowadzenie. W 38. minucie Messi wrzucił piłkę w pole karne, a ta niedotknięta przez nikogo wpadła do bramki. Wychodzącego z niej Muslerę zmylił jeden z jego obrońców walczący z Nicolasem Gonzalezem. W takich okolicznościach gwiazdor PSG strzelił swojego 80 gola w narodowych barwach. Tę granicę osiągnął jako pierwszy piłkarz w historii Ameryki Południowej.
Argentyna podwyższyła prowadzenie jeszcze przed przerwą. Zamieszanie na skraju pola karnego wykorzystał wbiegający w nie Rodrigo De Paul i płaskim uderzeniem pokonał Muslerę.
Trzeci gol dla gospodarzy padł. W 62. minucie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole bramkowe wykorzystał Lautaro Martinez. Napastnik Interu dopełnił formalności - wbił piłkę z bliska do pustej bramki.
Argentyna pewnie zmierza do awansu na mundial. Na razie w eliminacjach zajmuje drugie miejsce - sześć punktów za Brazylią. Urugwaj z szesnastoma punktami jest czwarty.
Marcin Karbowski11 Oct 2021 · 07:07
Źródło: tvpsport.pl