Arkadiusz Milik wrócił na boisko! Marsylia odwróciła losy spotkania w samej końcówce

Laurent Sanson / SIPA / PressFocus
Marsylia pokonała Nantes 3:2 (1:2). Gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania, zaś na boisko wrócił Arkadiusz Milik!
Marsylia była faworytem środowego spotkania. Klub z Lazurowego Wybrzeża wciąż ma matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa Francji i regularne wygrywanie do końca sezonu pozwala żyć owym marzeniom.
Mimo tego mecz z Nantes nie układał się po myśli gospodarzy. Goście postawili twarde warunki, czego dowodem jest trafienie Girotto, który w 26. minucie dał przyjezdnym prowadzenie.
Odpowiedzią na to było trafienie Payeta z 41. minuty. Francuz wykorzystał rzut karny, lecz względna radość jego zespołu nie trwała długo. Ponownie bowiem uderzyło Nantes.
W 41. minucie celnym uderzeniem popisał się Coco. Gol piłkarza gości pozwolił im utrzymać korzystny i bardzo zaskakujący rezultat.
Marsylia musiała jednak wejść na wyższe obroty, które oznaczały nadchodzące kłopoty dla ekipy Nantes. Faktycznie - już w 55. minucie kolejny rzut karny wykorzystał Payet, który tym razem skorzystał z błędu Fabio.
Gospodarze nadal potrzebowali jednego gola, w związku z czym w 69. minucie na boisku zameldował się Arkadiusz Milik. Polak wrócił do gry po kontuzji, którą odniósł podczas marcowego zgrupowania reprezentacji Polski.
Nie był to udany występ w wykonaniu naszego napastnika, lecz był to występ szczęśliwy. Marsylia zdołała bowiem doprowadzić do zwycięstwa. W 74. minucie do siatki trafił Harit, który ustalił wynik spotkania na 3:2.
W 91. minucie Arkadiusz Milik został napomniany żółtą kartką, ale wydarzenie to nie miało żadnego przełożenia na końcowy rezultat. Trzy punkty z Nantes sprawiają, że gospodarze niemal na pewno zajmą drugie miejsce w Ligue 1. Przewaga nad trzecim Rennes wynosi sześć punktów.
Hubert Kowalczyk20 Apr 2022 · 22:57