Arsenal FC odrobił straty i awansował w Lidze Europy! Pięć goli, cudowny wolny i wielki błąd Ceballosa [WIDEO]

Arsenal odrobił straty i awansował w Lidze Europy! Pięć goli, cudowny wolny i koszmarny błąd Ceballosa [WIDEO]
Piłkarze Arsenalu rzutem na taśmę wywalczyli awans do 1/8 finału Ligi Europy. "Kanonierzy" przegrywali już w Pireusie z Benficą Lizbona 1:2, lecz ostatecznie wygrali 3:2. Bohaterem został Pierre-Emerick Aubameyang.
Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1. Rewanż, który z konieczności rozgrywany był w Pireusie, zaczął się lepiej dla podopiecznych Mikela Artety. W 21. minucie do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang.
Gabończyk zrehabilitował się za fatalne pudło z zeszłego tygodnia, tym razem wykorzystując znakomite dogranie Bukayo Saki. Podopiecznym Mikela Artety nie udało się jednak utrzymać korzystnego wyniku do przerwy.
W 43. minucie fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się bowiem Diogo Goncalves. Portugalczyk posłał futbolówkę praktycznie w samo okienko, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję Berndowi Leno.
Pięć minut po przerwie Aubameyang trafił do siatki po raz drugi, lecz z gola nie cieszył się długo. Arbiter dopatrzył się bowiem spalonego, a analiza VAR potwierdziła, że Gabończyk był wysunięty przed ostatniego obrońcę rywali.
W 61. minucie to Benfica wyszła na prowadzenie. Prezent rywalom dał Dani Ceballos. Hiszpan chciał zgrać piłkę głową do Bernda Leno, lecz futbolówkę przejął Rafa Silva, minął bramkarza i bez problemów trafił do siatki.
Podopieczni Mikela Artety do końca starali się odwrócić wynik. W 67. minucie ładną akcją popisał się Kieran Tierney, doprowadzając do wyrównania. Aby awansować, "Kanonierzy" potrzebowali jednak jeszcze jednego gola.
Ten nadszedł trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Bohaterem został Aubameyang, który po raz drugi w tym meczu wykorzystał dogranie Saki i dał swojemu zespołowi zwycięstwo, równoznaczne z przejściem do kolejnej rundy.
Maciej Pietrasik25 Feb 2021 · 20:47