Arsenal FC odrobił straty i awansował w Lidze Europy! Pięć goli, cudowny wolny i wielki błąd Ceballosa [WIDEO]

Arsenal odrobił straty i awansował w Lidze Europy! Pięć goli, cudowny wolny i koszmarny błąd Ceballosa [WIDEO]
Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 25 lut 2021 | 20:47
Piłkarze Arsenalu rzutem na taśmę wywalczyli awans do 1/8 finału Ligi Europy. "Kanonierzy" przegrywali już w Pireusie z Benficą Lizbona 1:2, lecz ostatecznie wygrali 3:2. Bohaterem został Pierre-Emerick Aubameyang.
Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1. Rewanż, który z konieczności rozgrywany był w Pireusie, zaczął się lepiej dla podopiecznych Mikela Artety. W 21. minucie do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang.
Gabończyk zrehabilitował się za fatalne pudło z zeszłego tygodnia, tym razem wykorzystując znakomite dogranie Bukayo Saki. Podopiecznym Mikela Artety nie udało się jednak utrzymać korzystnego wyniku do przerwy.
W 43. minucie fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się bowiem Diogo Goncalves. Portugalczyk posłał futbolówkę praktycznie w samo okienko, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję Berndowi Leno.
Pięć minut po przerwie Aubameyang trafił do siatki po raz drugi, lecz z gola nie cieszył się długo. Arbiter dopatrzył się bowiem spalonego, a analiza VAR potwierdziła, że Gabończyk był wysunięty przed ostatniego obrońcę rywali.
W 61. minucie to Benfica wyszła na prowadzenie. Prezent rywalom dał Dani Ceballos. Hiszpan chciał zgrać piłkę głową do Bernda Leno, lecz futbolówkę przejął Rafa Silva, minął bramkarza i bez problemów trafił do siatki.
Podopieczni Mikela Artety do końca starali się odwrócić wynik. W 67. minucie ładną akcją popisał się Kieran Tierney, doprowadzając do wyrównania. Aby awansować, "Kanonierzy" potrzebowali jednak jeszcze jednego gola.
Ten nadszedł trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Bohaterem został Aubameyang, który po raz drugi w tym meczu wykorzystał dogranie Saki i dał swojemu zespołowi zwycięstwo, równoznaczne z przejściem do kolejnej rundy.
3 - 2
25 lut 2021 | 18:55 (zakończony)

Przebieg meczu

50'
anulowano
(Daniel Ceballos Fernandez)
78'
(H. Bellerin)
90'

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

0
Kibicie by go zwolnili jak zwolnili Emeryego. Presja była by za duża. Brak europejskich pucharów w następnym sezonie, bye bye z LE na tym etapie z takim przeciwnikiem i ogólny regres względem tego co było nawet rok temu.
25 lut 2021 | 23:43
0
Wbrew pozorom porażka z Benficą nie byłaby wielkim powodem do wstydu, ponieważ Portugalczycy po świetnym letnim okienku transferowym byli jednymi z kandydatów do końcowego triumfu. Oczywiście to Arsenal był faworytem, ale moim zdaniem o wiele większym rozczarowaniem było odpadnięcie z Olympiacosem niż możliwa klęska z Orłami.
25 lut 2021 | 21:14
0
z arteta mamy ten sam problem, co chelsea z lampardem. Trzeba zwolnic wuefiste i sciagnac trenera z gornej polki
25 lut 2021 | 21:19
0
Jeśli nie wygra LE albo nie zajmie miejsca TOP 6 tak powinno się stać
25 lut 2021 | 22:02
0
Różnica między Artetą a Lampartem jest taka że Arteta zdobył puchar, a Chelsea ma po prostu więcej pieniędzy to może sobie na takiego Tuchela pozwolić. :) Moim zdaniem jeśli nie będzie pucharów w przyszłym roku to Arteta pożegna się z posadą, w lidze na maksa utrudnił sobie życie, więc zostaje mu tylko ta Liga Europy. Dziś trzeba go pochwalić za dobrą reakcję na drugiego gola dla Benfinki, wiem że Wenger na pewno nie ściągnąłby Ceballosa, bo chciałby żeby on się odbudował, ale prawda jest taka że lepiej jest wygrać mecz i ściągnąć z zawodnika to brzemię że przez niego odpadło się z pucharu. :)
25 lut 2021 | 21:03
0
Ależ przebieg zdarzeń rok temu to przez Aubameyanga Arsenal odpada. Dziś to jego bramka decyduje o awansie.
25 lut 2021 | 21:20
0
uff.. dalej jest jeszcze o co grać w tym sezonie
25 lut 2021 | 22:24
0
Auba jest niesamowity, zawsze to mówiłem.
25 lut 2021 | 21:00
0
Gol na 2:1 i nie wiem po co Leno zatrzymał się w miejscu? I tak był po za polem karnym, a jakby wyszedł ten jeden - dwa kroki to by gość nie zdążył go ominąć. Oczywiście błąd Ceballosa w tej sytuacji, ale wydaje mi się, że do wyratowania. Odważniejszy i szybszy bramkarz by to wybił.
25 lut 2021 | 21:12
0
brawo!! lecimy po kolejne trofeum. Armatki odpalone, 3 gole strzelone, przejscie dalej zapewnione.
25 lut 2021 | 22:47
0
Nie czujesz jak rymujesz
26 lut 2021 | 00:55
0
Arsenal w dwu meczu był dwa razy lepszy a i tak nie wiele brakowało żeby odpadł.
25 lut 2021 | 22:50