Arsenal FC wrócił na zwycięską ścieżkę. "Kanonierzy" lepsi od ligowego outsidera, dublet Lacazette'a [WIDEO]

Arsenal wrócił na zwycięską ścieżkę. "Kanonierzy" lepsi od ligowego outsidera, dublet Lacazette'a [WIDEO]
Niemal miesiąc minął od ostatniego zwycięstwa Arsenalu w rozgrywkach Premier League. Podopieczni Mikela Artety w niedzielny wieczór bez problemu uporali z Sheffield United. Na terenie rywala wygrali 3:0.
Po ostatnich nieudanych występach "Kanonierów" hiszpański szkoleniowiec nie szczędził krytyki pod adresem swoich podopiecznych. W północnym Londynie nikt nie wyobrażał sobie dziś kolejnej straty punktów.
Piłkarze Sheffield United myśleć mogą już bowiem przede wszystkim o kolejnym sezonie w Championship. Arsenal na terenie rywala od początku miał inicjatywę.
Na pierwszego gola gościom przyszło poczekać do 33. minuty. Wówczas Dani Ceballos dograł do Alexandre'a Lacazette'a, a Francuz nie miał problemów z wykończeniem akcji.
W drugiej połowie Arsenal podwyższył prowadzenie. Fatalny błąd defensywy Sheffield wykorzystał Nicolas Pepe. Jego strzał obronił co prawda bramkarz, lecz przy dobitce Gabriela Martinellego był już bezradny.
Finalnie "Kanonierzy" wygrali całe spotkanie 3:0. Ostatnie słowo należało do Lacazette'a, który mocnym strzałem z pola karnego skompletował dublet. Świetnym prostopadłym podaniem do napastnika popisał się Thomas Lemar.
Dzięki wygranej podopieczni Mikela Artety awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Londyńczycy mają na koncie 45 punktów, tyle samo co dziesiąte Leeds.
Maciej Pietrasik11 Apr 2021 · 21:55