Arsenal odpadł z Pucharu Anglii! "Kanonierzy" nie oddali celnego strzału w meczu z drugoligowcem [WIDEO]

Matt Wilkinson / Press Focus
W ostatnim niedzielnym spotkaniu trzeciej rundy Pucharu Anglii doszło do największej tego dnia sensacji. Z rywalizacją pożegnał się londyński Arsenal, który przegrał 0:1 z Nottingham Forest.
W starciu z zespołem z Championship podopiecznym Mikela Artety od początku nie było łatwo. Jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu urazu musiał opuścić Alvarez, którego zastąpił Tierney.
Goście nie mogli w żaden sposób sforsować dobrze zorganizowanej obrony gospodarzy. W pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie oddała choćby celnego strzału na bramkę rywali.
Więcej działo się na szczęście w drugiej połowie. Znakomitą sytuację na gola miał Nketiah. Napastnik Arsenalu nie zdołał jednak celnie uderzyć głową z kilku metrów, posyłając piłkę obok słupka.
W odpowiedzi Garner próbował pokonać Leno uderzeniem z rzutu wolnego. Strzał był naprawdę dobry, ale interwencja golkipera gości okazała się jeszcze lepsza. Wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku dogrywki.
Ostatnie minuty należały jednak do gospodarzy. W 83. minucie Yates dograł w pole karne z prawej strony boiska, z czego bez problemu skorzystał Grabban, dając zawodnikom z Nottingham upragnione prowadzenie.
Arsenal starał się jeszcze odrobić straty, ale nie przyniosło to efektu "Kanonierzy" nie zdołali wyrównać i sensacyjnie odpadli z Pucharu Anglii. Nottingham Forest zmierzy się natomiast w kolejnej rundzie z obrońcami tytułu, Leicester City.
Maciej Pietrasik09 Jan 2022 · 20:02