Arsenal pogrąża się w kryzysie. "Kanonierzy" przegrali na własnym boisku [WIDEO]

MDI/Shutterstock
Arsenal Londyn uległ u siebie Brighton & Hove Albion FC 1:2 (0:1) w drugim czwartkowym meczu 15. kolejki angielskiej Premier League.
Na Emirates Stadium prowadzenie gościom zapewnił dziewięć minut przed przerwą Adam Webster, który skierował piłkę do siatki z kilku metrów w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pięć minut po zmianie stron wyrównał sytuacyjnym strzałem głową Francuz Alexandre Lacazette.
Losy konfrontacji rozstrzygnął dziesięć minut przed końcem również uderzeniem głową w długi róg Neal Maupay. Francuzowi precyzyjnie wrzucił piłkę w pole karne Australijczyk Aaron Mooy.
"Kanonierzy" doznali w ten sposób czwartej porażki w sezonie i pozostali na dziesiątym miejscu w tabeli. "Mewy" przerwały natomiast serię trzech kolejnych porażek i dzięki piątej wygranej w bieżących rozgrywkach przesunęły się na trzynastą lokatę w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli już tylko punkt.