Arsenal próbuje gonić czołówkę Premier League. Cenne zwycięstwo "Kanonierów" nad Leicester City [WIDEO]

MB Media / PressFocus
Arsenal fatalnie zaczął spotkanie 26. kolejki Premier League z Leicester City, ale na King Power Stadium sięgnął ostatecznie po komplet punktów. "Kanonierzy" wygrali 3:1, a ich gra momentami mogła się naprawdę podobać.
Mikel Arteta zaskoczył wyjściową jedenastką na spotkanie z trzecią siłą ligi. W stosunku do spotkania Ligi Europy z Benficą Lizbona w składzie nastąpiło aż sześć zmian, a na ławce rezerwowych zasiedli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang oraz Bukayo Saka.
W szóstej minucie to zawodnicy Leicester City wyszli na prowadzenie. Mnóstwo miejsca miał Youri Tielemans, wbiegł więc w pole karne i precyzyjnym strzałem po długim rogu zaskoczył Bernda Leno.
Kilka minut później arbiter podyktował rzut karny dla "Kanonierów". Analiza VAR wykazała jednak, że przewinienie miało miejsce jeszcze przed polem karnym. Skończyło się rzutem wolnym, który nie przyniósł zagrożenia.
Arsenal doprowadził do remisu w 39. minucie. Willian dośrodkował wówczas z rzutu wolnego na głowę Davida Luiza, a obrońca nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Już w doliczonym czasie gry po raz kolejny w użyciu był VAR. Tym razem gościom należała się "jedenastka" za zagranie ręką Ndidiego. Z zimną krwią wykorzystał ją Alexandre Lacazette.
Po przerwie londyńczycy przypieczętowali zwycięstwo koronkową akcją z 52. minuty. Martin Odegaard zagrał wówczas na prawą stronę boiska, tam znalazł się Willian, a Nicolasowi Pepe zostało tylko skierowanie futbolówki do pustej bramki.
Porażka Leicester City 1:3 nie jest jedyną złą informacją dla Brendana Rodgersa. W drugiej połowie boisko na noszach opuścił bowiem Harvey Barnes. "Lisy" nadal zajmują trzecie miejsce w Premier League, ale jeszcze dziś może im odskoczyć drugi Manchester United.
Arsenal awansował z jedenastego na dziewiąte miejsce, wyprzedzając Tottenham oraz Leeds. Podopieczni Mikela Artety mają 37 punktów, o 12 mniej od dzisiejszego rywala.
Maciej Pietrasik28 Feb 2021 · 14:57