Arsenal w osłabieniu przetrwał na Anfield! Bezmyślna czerwona kartka Granita Xhaki [WIDEO]

Liverpool zremisował z Arsenalem w pierwszym półfinale EFL Cup. Spotkanie rozgrywane na Anfield zakończyło się wynikiem 0:0.
Mikel Arteta szybko musiał przeprowadzić dziś pierwszą zmianę. Po dziesięciu minutach Cedric Soares zgłosił problemy zdrowotne. Zmienił go Calum Chambers.
Od 23 minuty Arsenal grał w dziesiątkę. Granit Xhaka sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Diogo Jotę. Arbiter nie wahał się ani chwili, pokazując pomocnikowi bezpośrednią czerwoną kartkę.
Arteta musiał zatem dokonać drugiej zmiany. Eddie Nketiah został zdjęty z boiska, aby do gry wszedł Rob Holding, wzmacniając defensywę.
W kolejnych minutach Liverpool dominował na boisku. Osłabiony Arsenal notował jedynie ofensywne zrywy, których głównym inicjatorem był Bukayo Saka.
Liverpool miał znacznie większe posiadanie piłki, ale niewiele z tego wynikało. Ofensywni piłkarze notowali wiele niedokładnych zagrań, wszystkie strzały leciały daleko od bramki "The Gunners". Aż nadto widoczny był brak Mohameda Salaha i Sadio Mane, którzy rywalizują na Pucharze Narodów Afryki. W 72. minucie to Alisson uratował "The Reds" przed stratą gola, broniąc uderzenie Saki.
W 90. minucie Liverpool powinien objąć prowadzenie. Takumi Minamino nie wykorzystał poważnego błędu Aarona Ramsdale'a.
Żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki. Rewanż odbędzie się za tydzień na Emirates. Na zwycięzcę tego dwumeczu w finale czeka już Chelsea.
Adam Kłos13 Jan 2022 · 22:38