Arsenal zaczyna od zwycięstwa! "Kanonierzy" wygrali w derbach Londynu [WIDEO]

Arsenal zaczął nowy sezon od zwycięstwa. "Kanonierzy" na inaugurację Premier League wygrali na wyjeździe z Crystal Palace 2:0.
Arsenal zaczął intensywnie - mocno nacierał na bramkę rywali. Już w 4. minucie w pole karne Crystal Palace wpadł Jesus, ale jego strzał trafił w jednego obrońców. Piłkę przejął Martinelli, ale z sześciu metrów nie trafił w bramkę.
Brazylijczyk bardziej skuteczny był w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w pole bramkowe zgrał Zinczenko, a Martinelli w tłoku zdołał ją strącić do siatki.
Crystal Palace było blisko wyrównania w 42. minucie. Z bliska na bramkę Arsenalu strzelał Edouard, ale piłkę zdołał zatrzymać Ramsdale. Francuz spróbował jeszcze raz w doliczonym czasie, minął obrońców, ale piłka po nodze jednego z rywali poleciała nad poprzeczką.
Im dłużej trwał mecz, tym gospodarze byli groźniejsi. W 52. minucie swietną okazję miał Eze, ale w sytuacji sam na sam zatrzymał go Ramsdale.
W polu karnym Arsenalu nierzadko dochodziło do zamieszania, goście momentami bronili się dość rozpaczliwie, ale skutecznie. Mecz zamknęli w W 85. minucie. W polu karnym z piłką znalazł się Saka i mocno kopnął przed bramkę. Piłka odbiła się od próbującego się uchylić Guehiego i wpadła do siatki.
Marcin Karbowski05 Aug 2022 · 22:51