AS Monaco bez szans w starciu z PSG. Kamil Glik ukarany za wątpliwy faul w polu karnym [WIDEO]

twitter
AS Monaco uległo u siebie Paris Saint-Germain 1:4 (0:2) w zaległym spotkaniu rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Obrońca reprezentacji Polski pod koniec pierwszej połowy sfaulował w polu karnym Layvina Kurzawę i ujrzał żółtą kartkę. Sytuacja wzbudziła wiele kontrowersji, bo 31-latek wyraźnie chciał uniknąć kontaktu z atakującym rywalem.
Podyktowaną "jedenastkę" wykorzystał Brazylijczyk Neymar.
Wcześniej prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił uderzeniem w długi róg Kylian Mbappe. Po zmianie stron wynik podwyższył Hiszpan Pablo Sarabia. Trzy minuty przed końcem honorową bramkę dla gospodarzy zdobył z bliska Tiemoue Bakayoko. Sukces gości przypieczętował w doliczonym czasie gry Kylian Mbappe, po raz drugi wpisując się na listę strzelców w tym spotkaniu.
Zespół z Księstwa po siódmej porażce w sezonie spadł na dziewiąte miejsce w tabeli. Drużyna znad Sekwany natomiast po szesnastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach umocniła się na czele klasyfikacji.