AS Roma wywozi trzy punkty z Genui. Cztery gole na Stadio Luigi Ferraris

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Genoa CFC przegrała przed własną publicznością z AS Romą 1:3 (1:2) w niedzielnym meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Stadio Luigi Ferraris przyjezdni objęli prowadzenie już w 6. minucie spotkania. Wówczas Cengiz Under wykorzystał podanie Justina Kluiverta i mocnym strzałem z dystansu pokonał Mattię Perina.
W 44. minucie Davide Biraschi popełnił błąd i niefortunnie wpakował piłkę do własnej siatki. Minutę później Lasse Schone zagrał do Gorana Pandeva, który zdobył bramkę kontaktową.
Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 74. minucie Edin Dżeko. Bośniak przyjął prostopadłe podanie Lorenzo Pellegriniego i trafił w prawy dolny róg bramki.
Cały mecz na ławce rezerwowych rzymian przesiedział Filip Jagiełło. Polak w tym sezonie wystąpił w czterech ligowych meczach.
"Giallorossi" mają na koncie 38 punktów i zajmują 4. miejsce w tabeli Serie A. Zespół "Rossoblu" z dorobkiem 14 "oczek" plasuje się na 19. pozycji.