AS Roma zagra w następnej edycji Ligi Europy! Pewne zwycięstwo rzymian w ostatniej kolejce Serie A

Domenico Cippitelli/Pressfocus
AS Roma z przytupem zakończyła sezon ligowy. Podopieczni Jose Mourinho wygrali 3:0 z Torino.
Wynik meczu już w 19. minucie mógł otworzyć Marash Kumbulla. Zawodnik Romy odnalazł się w polu karnym, ale z jego strzałem poradził sobie Etrit Berisha.
Albański bramkarz nie miał jednak nic do powiedzenia przy uderzeniu Tammy'ego Abrahama. W 33. minucie Anglik trafił do siatki, wykorzystując asystę Lorenzo Pellegriniego.
Jeszcze przed przerwą Abraham skompletował dublet. Wychowanek Chelsea pewnie wykorzystał rzut karny. Do przerwy Roma prowadziła 2:0.
W 57. minucie Andrea Belotti mógł zdobyć bramkę kontaktową. Napastnik Torino oddał niecelny strzał głową.
Nicola Zalewski wyjątkowo wystąpił dziś na pozycji prawego wahadłowego. Po godzinie gry Polak został zmieniony za Ricka Karsdorpa.
W 78. minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny dla Romy. Do piłki podszedł Pellegrini i zamienił jedenastkę na gola.
Roma wygrała i zapewniła sobie udział w kolejnej edycji Ligi Europy. "Giallorossi" nie zakończą rozgrywek na niższej pozycji niż szósta. Z kolei Torino aktualnie plasuje się na dziesiątej lokacie w tabeli ligi włoskiej.
Adam Kłos20 May 2022 · 22:37