Asysta Kamila Grosickiego! Polak odwdzięczył się za otrzymaną szansę

Russell Hart / Focus Images / MB Media / PressFocus
Piłkarze West Hamu wygrali z West Bromwich Albion 2:1 (1:0) w meczu Premier League. Asystę w tym spotkaniu zanotował Kamil Grosicki.
Na boisku w Londynie od pierwszego gwizdka wybiegło dwóch Polaków. Bramki "Młotów" strzeże Łukasz Fabiański, z kolei w ekipie "The Baggies" na skrzydle biega Kamil Grosicki.
32-latek dał o sobie znać w 12. minucie spotkania. Polak zakręcił rywalem w polu karnym i wystawił piłkę do Pereiry. Ten uderzył jednak nad poprzeczką. W 20. minucie czujność zachował za to Fabiański. Ogbonna był bliski tego, by trafić do własnej bramki.
Gospodarze wyszli na prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wówczas piłkę do siatki skierował Jarrod Bowen. Spory błąd przy tym popełnił "Grosik", który nie zdążył za Coufalem. Czech w efekcie zanotował asystę.
Ekipa "The Baggies" odpowiedziała tuż po przerwie. Udział w bramkowej akcji miał Kamil Grosicki. To on dograł do Pereiry, który ruszył do przodu i mocnym uderzeniem pokonał Fabiańskiego.
Dla 32-latka to pierwsza asysta w tym sezonie Premier League.
W 66. minucie Antonio urwał się obrońcy, znalazł miejsce na piątym metrze i uderzył z powietrza. Piłka po chwili ugrzęzła w siatce.
"Grosik" na boisku przebywał do 70. minuty. Wówczas Sam Allardyce postanowił dokonać zmiany. W miejsce Polaka pojawił się Furlong.
Do końca wynik nie uległ już zmianie. "Młoty" wygrały 2:1 i plasują się na 9. lokacie w tabeli Premier League. Ekipa WBA zajmuje 19. miejsce.
Daniel Makarewicz19 Jan 2021 · 20:14