Asysta Rafała Kurzawy w lidze duńskiej

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Esbjerg fB pokonał przed własną publicznością broniący tytułu FC Kopenhaga 1:0 (1:0) w jedynym piątkowym spotkaniu 21. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Na Blue Water Arena w podstawowych szeregach gospodarzy wystąpił Rafał Kurzawa. Pomocnik reprezentacji Polski w doliczonym czasie pierwszej połowy zaliczył asystę przy trafieniu głową Jamajczyka Rodolpha Austina, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie byłego zawodnika Górnika Zabrze z rzutu rożnego.
Po zmianie stron miejscowi mogli podwyższyć wynik, ale Fin Joni Kauko zmarnował podyktowany rzut karny. Sześć minut przed końcem Kurzawę zastąpił Mathias Kristensen.
Zespół z Jutlandii mimo czwartej wygranej w sezonie pozostał na przedostatnim miejscu w tabeli. Stołeczne "Lwy" doznały natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i zajmują drugą lokatę w klasyfikacji.
Marcin Karbowski14 Feb 2020 · 20:57