Athletic Bilbao pnie się w górę tabeli. Tym razem pokonali Rayo Vallecano

Shutterstock
Athletic Bilbao pokonał u siebie Rayo Vallecano 3:2 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 32. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na San Mames dwie bramki dla gospodarzy zdobył po strzałach z pola karnego Inaki Williams. Jego trafienia przedzielił efektowny wolej Aleksa Moreno, po którym goście doprowadzili do wyrównania tuż przed przerwą.
Osiemnaście minut przed końcem przewagę "Los Leones" powiększył Raul Garcia, rehabilitując się za zmarnowany rzut karny w pierwszej połowie. Trzynaście minut później kontaktową bramkę uzyskał z bliska Raul De Tomas, ale na więcej grający już wtedy w osłabieniu zespół z Madrytu nie było już stać.
"Błyskawice" doznały w ten sposób dziewiętnastej porażki w sezonie i pozostały na przedostatniej lokacie w tabeli. Zespół z Kraju Basków natomiast po trzecim zwycięstwie w czterech ostatnich spotkaniach awansował na siódme miejsce w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński14 Apr 2019 · 16:12