Atletico Madryt liderem La Liga! Kolejne trafienie Luisa Suareza, świetny mecz Joao Felixa [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Atletico Madryt w sobotni wieczór pokonali Cadiz 4:0 w meczu 9. kolejki La Liga. Podopieczni Diego Simeone są dzięki temu liderami rozgrywek. Do siatki trafił Luis Suarez, ale ten mecz należał do Joao Felixa, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
Atletico Madryt to jedyna drużyna w hiszpańskiej ekstraklasie, która w tym sezonie jeszcze nie zaznała goryczy porażki na krajowym podwórku. Zawodnicy ze stolicy wygrali właśnie czwarte spotkanie z rzędu.
W starciu z Cadizem od samego początku gospodarze mieli inicjatywę. Już w ósmej minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Bramkarz Cadizu popełnił spory błąd po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wypuścił piłkę z rąk, a pomyłkę wykorzystał Marcos Llorente, dorzucając piłkę do Joao Felixa. Temu ostatniemu pozostało tylko umieszczenie futbolówki w praktycznie pustej bramce.
W 22. minucie rezultat podwyższył sam Llorente. Piłkarz "Rojiblancos" skorzystał z niefrasobliwości obrońcy i pokonał golkipera rywali. W efekcie do przerwy Atletico prowadziło 2:0.
Na początku drugiej połowy swoje trafienie dołożył Luis Suarez. Urugwajczyk skorzystał z dogrania Felixa. Początkowo wydawało się, że był na spalonym, ale analiza VAR rozwiała wątpliwości. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Goście mieli kilka okazji do tego, aby na Wanda Metropolitano zaliczyć choćby honorowe trafienie. Na posterunku za każdym razem znajdował się jednak Jan Oblak, znakomicie broniąc kolejne uderzenia.
Ostatecznie Atletico zwyciężyło 4:0 - w końcówce dublet skompletował Joao Felix. Portugalczyk oraz Luis Suarez mają na koncie już po pięć goli w całych rozgrywkach. Dzięki temu są współliderami klasyfikacji najlepszych strzelców.
Zawodnicy ze stolicy plasują się z kolei na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Na dodatek wciąż mają przed sobą dwa zaległe spotkania. Już za dwa tygodnie w hicie La Liga zmierzą się z FC Barceloną.
Maciej Pietrasik07 Nov 2020 · 22:56