Atletico Madryt liderem La Liga! Kolejne trafienie Luisa Suareza, świetny mecz Joao Felixa [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 7 lis 2020 | 22:56
Piłkarze Atletico Madryt w sobotni wieczór pokonali Cadiz 4:0 w meczu 9. kolejki La Liga. Podopieczni Diego Simeone są dzięki temu liderami rozgrywek. Do siatki trafił Luis Suarez, ale ten mecz należał do Joao Felixa, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
Atletico Madryt to jedyna drużyna w hiszpańskiej ekstraklasie, która w tym sezonie jeszcze nie zaznała goryczy porażki na krajowym podwórku. Zawodnicy ze stolicy wygrali właśnie czwarte spotkanie z rzędu.
W starciu z Cadizem od samego początku gospodarze mieli inicjatywę. Już w ósmej minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Bramkarz Cadizu popełnił spory błąd po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wypuścił piłkę z rąk, a pomyłkę wykorzystał Marcos Llorente, dorzucając piłkę do Joao Felixa. Temu ostatniemu pozostało tylko umieszczenie futbolówki w praktycznie pustej bramce.
W 22. minucie rezultat podwyższył sam Llorente. Piłkarz "Rojiblancos" skorzystał z niefrasobliwości obrońcy i pokonał golkipera rywali. W efekcie do przerwy Atletico prowadziło 2:0.
Na początku drugiej połowy swoje trafienie dołożył Luis Suarez. Urugwajczyk skorzystał z dogrania Felixa. Początkowo wydawało się, że był na spalonym, ale analiza VAR rozwiała wątpliwości. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Goście mieli kilka okazji do tego, aby na Wanda Metropolitano zaliczyć choćby honorowe trafienie. Na posterunku za każdym razem znajdował się jednak Jan Oblak, znakomicie broniąc kolejne uderzenia.
Ostatecznie Atletico zwyciężyło 4:0 - w końcówce dublet skompletował Joao Felix. Portugalczyk oraz Luis Suarez mają na koncie już po pięć goli w całych rozgrywkach. Dzięki temu są współliderami klasyfikacji najlepszych strzelców.
Zawodnicy ze stolicy plasują się z kolei na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Na dodatek wciąż mają przed sobą dwa zaległe spotkania. Już za dwa tygodnie w hicie La Liga zmierzą się z FC Barceloną.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 10

7 lis 2020 | 23:27
0
Ale będzie jak atletico wygra ligę a suarez zostanie królem strzelców a Barcelona skończy na 4 miejscu
7 lis 2020 | 23:03
Atletico w końcu na swoim miejscu w la liga
0
Atletico w końcu na swoim miejscu w la liga A jeszcze dwa mecze zaległe do rozegrania
0
Wypadałoby przynajmniej zaktualizować tabele La Liga to tego wpisu. Meczyki, wierzę że stać Was na takie minimum!
8 lis 2020 | 02:06
0
De Rojo y Blanco Atleti jak nie w tym sezonie to kiedy...?
Jedziemy na Mistrza!!!
8 lis 2020 | 07:05
0
Suarez w końcu znalazł się w prawdziwej drużynie z jajami i myślę, że na pewno nie żałuję tej decyzji. Simeone wie jak scalić zespół i wprowadzić rodzinna atmosferę. Barca będzie żałować. Fati kontuzja. Jak Griezmann się nie odblokuję to słabo to widzę. Coś koło 3,4 miejsca
8 lis 2020 | 08:49
0
Nigdy nie przepadałem za Atletico za brudną grę i antyfootball, ale teraz szczerze im kibicuję i mam nadzieję że kilka lat podrząd będą zdobywać Mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Króla i w końcu wygrają Ligę Mistrzów.
8 lis 2020 | 11:06