Atletico Madryt przełamuje złą serię. Joao Felix pieczętuje wygraną nad Villarreal [WIDEO]

Perez Meca / PressFocus
Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Villarreal 2:0 w wieczornym meczu La Liga. Podopieczni Diego Simeone umocnili się na prowadzeniu w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.
Aż kilka minut trzeba było czekać, zanim uznana została pierwszego dzisiejszego wieczoru bramka w spotkaniu na Estadio de la Ceramica. Ostatecznie, po uderzeniu Stefana Savicia i obronie Sergio Asenjo piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował lewy obrońca gospodarzy, Alfonso Pedraza.
Atletico objęło prowadzenie w pierwszej, a następnie rozstrzygnęło losy meczu w drugiej połowie. Wynik spotkania, po złym wybiciu piłki przez Pau Torresa, ustalił wprowadzony na boisko dopiero w przerwie Joao Felix.
Villarreal, który pozostaje bez ligowej wygranej od początku stycznia, nie miał szczęścia również w końcówce meczu, kiedy w poprzeczkę trafił piłką rezerwowy Alex Baena. W ostatnich minutach spotkania efektowną paradą popisał się również bramkarz Atletico - Jan Oblak.
Dzięki kompletowi punktów “Los Colchoneros”, którzy zwyciężyli w zaledwie jednym z pięciu poprzednich meczów we wszystkich rozgrywkach, powiększyli swoją przewagę na czele tabeli La Liga do pięciu punktów, mając na koncie o jedno rozegrane spotkanie mniej od drugiej w klasyfikacji Barcelony.