Australia dalej w grze na mundialu! Piękna bramka z Tunezją otworzyła drogę do zwycięstwa [WIDEO]

Screen Twitter
Reprezentacja Australii pokonała Tunezję 1:0 (1:0)! Jedyną bramkę w sobotnim spotkaniu zdobył Mitchell Duke.
Obszerną relację z tego meczu znajdziecie TUTAJ.
Pierwszy kwadrans sobotniego starcia toczony był w dość leniwym tempie. Żadna ze stron nie potrafiła narzucić swoich warunków gry.
Sytuacja zaczęła jednak stopniowo zmieniać się na korzyść Australijczyków. W 23. minucie zepchnęli oni rywali do defensywy, co bezwzględnie wykorzystał Duke. Napastnik otrzymał dobre dośrodkowanie od Goodwina, a następnie pięknym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.
Tunezyjczycy długo nie mogli się pozbierać i do ofensywy przeszli dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy. Mieli wówczas dwie świetne okazje, ale żadnej z nich nie zamienili na gola. Najpierw pomylił się Drager, a następnie Msakni huknął obok słupka.
Po zmianie stron Australijczycy skupili się na obronie cennego prowadzenia. Zupełnie oddali rywalom piłkę i przeprowadzali jedynie sporadyczne kontry, które były błyskawicznie kasowane.
Niemniej Tunezja miała problem ze stworzeniem realnego zagrożenia. Sytuacja mogła się zmienić w 88. minucie, lecz Khazri przegrał pojedynek z Ryanem.
Sześć minut doliczonego czasu gry również nie zbawiło drużyny z Afryki. Tym samym Australia ostatecznie wygrała 1:0 (1:0) i wskoczyła na drugie miejsce w Grupie D.
Hubert Kowalczyk26 Nov 2022 · 12:58