Australia o krok bliżej mistrzostw świata. Zagra w finale baraży

Australia zagra o awans na mistrzostwa świata. Podopieczni Grahama Arnolda pokonali Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:1 w półfinale baraży interkontynentalnych.
Wszystko, co interesujące w tym meczu stało się w drugiej połowie. Najpierw w 53. minucie wynik spotkania otworzył Jackson Irvine, który wykorzystał asystę Martina Boyle'a.
Rywale jednak nie zamierzali odpuszczać, licząc na pierwszy awans na mundial od 32 lat. W 57. minucie Caio Canedo, napastnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, doprowadził do remisu.
Decydujący cios w tym meczu zadali jednak Australijczycy. W 84. minucie wynik spotkania ustalił Ajdin Hrustić.
Australia wygrała 2:1 i zagra w finale baraży interkontynentalnych. 13 czerwca odbędzie się spotkanie Australii z Peru.
Zwycięzca tego spotkania wywalczy awans na mundial. W Katarze trafi do grupy z Francją, Danią i Tunezją.
Adam Kłos07 Jun 2022 · 21:54