Awans Magdaleny Fręch do kolejnej rundy Wimbledonu! Znakomity mecz polskiej tenisistki [WIDEO]

Magdalena Fręch awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Polska tenisistka w dwóch setach pokonała Annę Karolinę Schmiedlovą.
Dla Fręch sam udział w drugiej rundzie był małym sukcesem. Wcześniej nasza tenisistka sprawiła niespodziankę, eliminując Camilę Giorgi.
24-latka nie zamierzała jednak osiąść na laurach. Fręch doskonale weszła w dzisiejszy mecz, przełamując Annę Schmiedlovą już przy pierwszej okazji. Trzeci gem był niezwykle wyrównany. Zawodniczki grały na przewagi, jednak Polce nie udało się po raz kolejny przełamać Słowaczki.
Wygranie pierwszego gema napędziło Schmiedlovą. Po chwili zaliczyła przełamanie powrotne, obroniła swój serwis i wyszła na prowadzenie 3:2. Następnie obie zawodniczki potwierdzały klasę przy własnych podaniach.
W najważniejszym momencie seta Fręch wykorzystała jednak błędy rywalki. Po dwóch autach Polka przełamała Schmiedlovą i przypieczętowała wygraną 6:4 w pierwszym secie.
Na początku drugiego seta Fręch potrzebowała pomocy medycznej. 24-latka poślizgnęła się i upadła na kort. Po interwencji lekarza zdołała wrócić do gry.
W czterech pierwszych gemach drugiego seta obie tenisistki pozwalały się przełamać. W czterech kolejnych wygrywały za to zawodniczki serwujące.
Dwa ostatnie gemy tego meczu były niezwykle wyrównane. Oba padły jednak łupem Fręch. Polka po trzech piłkach meczowych pokonała Schmiedlovą. W kolejnej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Kirsten Filipkens - Simona Halep.
Adam Kłos30 Jun 2022 · 18:14