“Barany” doceniają Jóźwiaka, Płacheta trafił na trybuny. Drużyny Polaków z kompletem zwycięstw [WIDEO]

Alan Stanford/Focus Images/MB Media/PressFocus
To była dobra sobota dla ekip z Championship, mających w kadrze polskich piłkarzy. Całkiem nieźle spisał się Kamil Jóźwiak w wygranym przez Derby County 2:1 meczu przeciwko Middlesbrough.
Jóźwiak na dobre rozgościł się w pierwszym składzie “Baranów”. Wayne Rooney regularnie wystawia polskiego skrzydłowego, mimo że ten nie daje mu na razie zbyt wielu liczb. Jego oskrzydlające akcje nadają jednak Derby rozmachu.
Podobnie było także w starciu z zajmującym ósme miejsce Middlesbrough. Jóźwiak kręcił na skrzydle, ale bramki strzelali koledzy. Równo z wybiciem kwadransa trafienie zanotował Lee Gregory, a po pół godzinie było już 2:0. Gregory tym razem podawał, a fantastycznym strzałem popisał się Colin Kazim-Richards.
Jeszcze przed przerwą goście złapali kontakt za sprawą Neeskensa Kebano. Sędzia spotkania napomniał też Jóźwiaka żółtą kartką. W drugiej połowie “Barany” zdołały dowieźć wynik i na trzy punkty odskoczyły od strefy spadkowej.
O ile świetną robotę robi w Derby reprezentant biało-czerwonych, to w Norwich słabnie pozycja Przemysława Płachety. Skrzydłowy nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych drużyny, która przewodzi w tabeli Championship. Nie było też informacji o jakimkolwiek urazie byłego gracza Śląska Wrocław. Spadkowicz Premier League bez problemu poradził sobie ze Stoke, wygrywając 3:1.
Co natomiast u Bartosza Białkowskiego? Bramkarz Millwall miał ręce pełne roboty, gdy jego zespół zmierzył się na wyjeździe z Reading. Polak wybronił pięć strzałów, dzięki czemu londyńczycy wygrali 2:1, strzelając dwie ostatnie bramki w ostatnich 10 minutach. Po 29. kolejce zajmują 13. miejsce, walka o spokojną lokatę, zapewniającą utrzymanie, ciągle trwa.