Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny w sparingu Fiorentiny! Debiut Szymona Żurkowskiego [WIDEO]

Dziurek / shutterstock.com
Bartłomiej Drągowski udanie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Polski bramkarz obronił rzut karny w towarzyskim meczu Fiorentiny z Chivas Guadalajara. Jego drużyna wygrała 2:1.
Drągowski wrócił do Florencji z półrocznego wypożyczenia do Empoli. Klub zamierza na niego stawiać, a żeby ugruntować jego pozycję wypożyczył Albana Lafonta, czyli poprzedniego pierwszego bramkarza, do Nantes.
Polak przeciwko Chivas rozegrał cały mecz. W 25. minucie puścił gola po strzale Javiera Lopeza. W skutecznej interwencji przeszkodził mu rykoszet. Udanie bronił za to jedenaście minut później, gdy zatrzymał piłkę po uderzeniu Alana Pulido z rzutu karnego.
Fiorentina wygrała po golach Giovanniego Simeone i Riccardo Sottila. W drużynie z Florencji zadebiutował Szymon Żurkowski, który w 62. minucie zastąpił Marco Benassiego. Były piłkarz Górnika był chwalony za swój występ.