Bartosz Białek z debiutanckim golem w Bundeslidze! Polak dobił Werder Brema [WIDEO]

Adam Starszyński / Press Focus
Bartosz Białek strzelił swojego pierwszego gola w Bundeslidze. Jego VfL Wolsburg wygrał u siebie z Werderem 5:3.
Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na boisku w 81. minucie. Do bramki trafił w doliczonym czasie gry. W ostatniej akcji meczu Polak dostał w polu karnym podanie od Joao Victora i pewnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem.
Dla Białka to dopiero trzeci występ w Bundeslidze - w poprzednich zaliczał epizody, na boisko wchodził w ostatniej minucie. Do siatki trafił pierwszy raz.
Od początku meczu oba zespoły wymieniały się prowadzeniem. Jako pierwsi gola zdobyli goście, dla których w 13. minucie trafił Bittencourt. Nie minęło jednak nawet dziesięć minut, a był już remis. Doprowadził do niego Baku. Po chwili Wolfsburg już prowadził - gola dla "Wilków" strzelił Brooks.
Strzelanina trwała dalej. Goście szybko doprowadzili do wyrównania. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Moehwald, który zaledwie cztery minuty wcześniej pojawił się na boisku. Korzystny wynik dla gości utrzymywał się tylko przez chwilę - kilkadziesiąt sekund później trzeciego gola dla Wolfsburga strzelił Weghorst.
Werder doprowadził do remisu jeszcze raz. Gola na 3:3 zawdzięcza jednak zawodnikowi Wolfsburga. W 47. minucie samobója wbił Brooks.
Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili gospodarze. W 76. minucie trafił Weghorst, a tuż przed końcowym gwizdkiem Białek.
Dla Wolfsburga to już czwarta wygrana w tym sezonie. "Wilki" w bieżących rozgrywkach nie przegrały jeszcze meczu.
Marcin Karbowski27 Nov 2020 · 22:37