Bartosz Białek z debiutanckim golem w Bundeslidze! Polak dobił Werder Brema [WIDEO]

Adam Starszyński / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 27 lis 2020 | 22:37
Bartosz Białek strzelił swojego pierwszego gola w Bundeslidze. Jego VfL Wolsburg wygrał u siebie z Werderem 5:3.
Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na boisku w 81. minucie. Do bramki trafił w doliczonym czasie gry. W ostatniej akcji meczu Polak dostał w polu karnym podanie od Joao Victora i pewnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem.
Dla Białka to dopiero trzeci występ w Bundeslidze - w poprzednich zaliczał epizody, na boisko wchodził w ostatniej minucie. Do siatki trafił pierwszy raz.
Od początku meczu oba zespoły wymieniały się prowadzeniem. Jako pierwsi gola zdobyli goście, dla których w 13. minucie trafił Bittencourt. Nie minęło jednak nawet dziesięć minut, a był już remis. Doprowadził do niego Baku. Po chwili Wolfsburg już prowadził - gola dla "Wilków" strzelił Brooks.
Strzelanina trwała dalej. Goście szybko doprowadzili do wyrównania. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Moehwald, który zaledwie cztery minuty wcześniej pojawił się na boisku. Korzystny wynik dla gości utrzymywał się tylko przez chwilę - kilkadziesiąt sekund później trzeciego gola dla Wolfsburga strzelił Weghorst.
Werder doprowadził do remisu jeszcze raz. Gola na 3:3 zawdzięcza jednak zawodnikowi Wolfsburga. W 47. minucie samobója wbił Brooks.
Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili gospodarze. W 76. minucie trafił Weghorst, a tuż przed końcowym gwizdkiem Białek.
Dla Wolfsburga to już czwarta wygrana w tym sezonie. "Wilki" w bieżących rozgrywkach nie przegrały jeszcze meczu.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 17

27 lis 2020 | 22:44
0
Pierwszy płot przeskoczony. Czekamy na więcej i zobaczymy czy jest piłkarzem :)
27 lis 2020 | 22:53
Brawo Białek. Teraz wiecej szans i bedzi juz tylko lepiej
0
Brawo Białek. Teraz wiecej szans i bedzie juz tylko lepiej
27 lis 2020 | 23:15
0
Czuje ,że skończy dużo lepiej niż Kownacki 😀 Powodzenia !!
28 lis 2020 | 00:26
0
Premierowe trafienie, a nie debiutanckie. Debiutanckie by było gdyby strzelił w pierwszym meczu w którym zagrał. Język polska trudna być.
28 lis 2020 | 12:13
0
Karbowski napisal ten artykul wiec nie wymagaj za duzo.
28 lis 2020 | 14:30
0
Zasugerował się analfabetami z ELEVEN SPORTS PL.
27 lis 2020 | 22:49
0
Bravo oby tak dalej
27 lis 2020 | 23:03
0
Talent ma na pewno i jest bardzo skuteczny co było widać już w Zagłębiu ale mankamentem jego może być szybkość.
28 lis 2020 | 02:01
0
Właśnie to samo pomyślałem widząc jego bieg. Tak trochę mało żwawy, a szybkości raczej zdecydowanie się nie poprawi.
27 lis 2020 | 23:10
0
na tym zdjęciu z czołówki trochę młodego Juskowiaka przypomina :)
28 lis 2020 | 02:10
0
no teraz tylko tego niemieckiego się naucz chłopie i będziemy spokojni jak Robert na emeryturę pójdzie
28 lis 2020 | 12:10
0
Bialek wlasnego cienia sie boi. Nie ma szans by zastapil Lewego
0
Już powinien być sprawdzany w reprezentacji. W każdym normalnym kraju by tak było. Ale nie tu. Tu się robi przytułek dla nie grających zawodników, albo za zasługi co siedzą na trybunach.
Buksa, Wilczek, Przybyłko, Świderski, Białek - wszyscy strzelają a nawet nie powąchają kadry. I nikt nie wyskakuje że to nie ten poziom, skoro zawodnik z ostatniej druzyny 2 ligi angielskiej czy z beznadziejnej kazachskiej ligi może być powoływany. A wymieni piłkarze grają w porównywalnych jak nie lepszych klubach. Tylko Boniek sobie coś ubzdurał że to nie ten poziom i nie dostają szans.
28 lis 2020 | 01:52
Najlepiej od razu wymienić całą drużynę. Jak Piątek grał dobrze to już czutałem tutaj, że Lewy powinien sobie posiedzieć na ławeczce (akurat wtedy miał słabszy okres), podobne rewelacje rozpętały się wokół Glika i Krychowiaka, a także Milika i Grosickiego (w przypadku tych dwóch akurat słuszne, bo na razie nie grają w klubach). I w jakim "normalnym kraju" byłby sprawdzony bo nie ogarniam? Pokaż mi kraj, który po pierwszej bramce napastnika w dość przeciętnym Wolfsburgu, od razu wystawia go do reprezentacji?
Co do Bońka: czy ty naprawdę uważasz, że mu nie zależy na dobru polskiego futbolu? Obsadza reprezentację starszymi piłkarzami, bo tak się robi na całym świecie. Młodzi wchodzą stopniowo, następuje jakaś stopniowa zmiana pokoleniowa. Ale żeby od razu piłkarza, który raptem rozegrał ogony w 3 meczach przymierzać do drużyny narodowej? Mamy kilkumiesięczną przerwę reprezentacyjną, zobaczymy co dalej pokaże Białek. Boniek ma swoje za uszami, podjął kilka złych decyzji, a jego przyszłosc rozstrzygnie się w sierpniu. Za jego kadencji jednak też sporo dobrego się wydarzyło, więc taka totalna krytyka jest zupełnie nie na miejscu.
0
Co do Bońka: czy ty naprawdę uważasz, że mu nie zależy na dobru polskiego futbolu? Obsadza reprezentację starszymi piłkarzami, bo tak się robi na całym świecie. Młodzi wchodzą stopniowo, następuje sukcesywna zmiana pokoleniowa. Ale żeby od razu piłkarza, który raptem rozegrał ogony w 3 meczach przymierzać do drużyny narodowej? Mamy kilkumiesięczną przerwę reprezentacyjną, zobaczymy co dalej pokaże Białek. Boniek ma swoje za uszami, podjął kilka złych decyzji, a jego przyszłosc rozstrzygnie się w sierpniu. Za jego kadencji jednak też sporo dobrego się wydarzyło, więc taka totalna krytyka jest zupełnie nie na miejscu.
28 lis 2020 | 09:25
0
Brawo chłopaku!! Swoją drogą piękne otwarcie kolejki BL 👍
28 lis 2020 | 10:31
0
Gdy wszedł na boisko wydawał mi się wolny, przestraszony, nieograny.
Msm nadzieję, że ta bramka doda mu pewności siebie.
28 lis 2020 | 10:04
0
Pierwszy raz zobaczyłem gościa na żywo. Wyglądał jakby inną dyscyplinę uprawiał. Ruchy toporne i koślawe, słaba technika, ale mimo to zaimponował mi. Wszedł na boisko i od razu zabrał się d gry. Wychodził na pozycję, walczył w odbiorze piłki i miał jak na tak krótki czas gry sporo kontaktów z piłką. Strzelił dwa gole, ale sędziowie uznali tylko jednego. Po takim występie pewnie dostanie więcej szans od trenera.