Bayer Leverkusen pokonał RB Lipsk! Florian Wirtz z kolejnym golem w tym sezonie [WIDEO]

Autor: Adam Kłos 28 lis 2021 | 19:26
Bayer Leverkusen odniósł zwycięstwo nad RB Lipsk. "Aptekarze" wygrali 3:1.
"Byki" podeszły do dzisiejszego starcia w okrojonym składzie. Peter Gulacsi i Willi Orban przebywają na kwarantannie, a Dani Olmo i Yussuf Poulsen są kontuzjowani.
W 8. minucie Moussa Diaby trafił do siatki. Gol Francuza jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną. W 17. minucie nastąpiła odpowiedź RB Lipsk. Josko Gvardiol odnalazł się w polu karnym, oddał strzał, po którym piłka minimalnie minęła słupek bramki Lukasa Hradecky'ego.
W końcu wynik spotkania otworzył zjawiskowy Florian Wirtz. Był to już ósmy gol nastolatka w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.
Na 2:0 trafił Diaby. Tym razem jego gol został uznany. Dwa celne strzały wystarczyły, aby "Aptekarze" do przerwy prowadzili dwoma bramkami.
Na początku drugiej połowy Konrad Laimer oddał groźny strzał. Hradecky z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 62. minucie "Byki" zdobyły bramkę kontaktową. Andre Silva wykorzystał asystę Christophera Nkunku.
Po kilkudziesięciu sekundach Bayer znów prowadził różnicą dwóch goli. Na listę strzelców wpisał się Jeremie Frimpong.
W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny dla RB Lipsk. Ręką w polu karnym zagrał Edmont Tapsoba. Do piłki podszedł Dominik Szoboszlai i zmarnował jedenastkę.
Bayer Leverkusen wygrał 3:1 i plasuje się obecnie na trzecim miejscu w Bundeslidze. RB Lipsk jest ósme.
1 - 3
28 lis 2021 | 17:30 (zakończony)

Przebieg meczu

8'
(anulowano)
21'
F. Wirtz
43'
(B. Brobbey)
62'
O. Kossonou
C. Aranguiz
64'
J. Frimpong
82'
L. Hradecky
88'
90'
3'