Bayern FC. Hansi Flick otwiera drzwi dla Timo Wernera. "Musimy mieć możliwość gry dwoma napastnikami"

Hansi Flick otwiera drzwi dla Timo Wernera. "Musimy mieć możliwość gry dwoma napastnikami"
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 7 kwi 2020 | 16:52
Hansi Flick podpisał ostatnio kontrakt z Bayernem Monachium, który obowiązuje do 2023 roku. Szkoleniowiec we wtorkowe popołudnie wziął udział w konferencji prasowej, która ze względu na pandemię koronawirusa została oczywiście przeprowadzona online. Odniósł się na niej do kwestii transferów.
W mediach sporo mówiło się ostatnio o tym, że Bayern Monachium zmienił główny cel transferowy. Priorytetem ma być teraz zakupienie Timo Wernera z RB Lipsk. Na dalszy plan zeszła natomiast transakcja z Leroyem Sane. Najnowsze słowa Hansiego Flicka zdają się potwierdzać te doniesienia. Szkoleniowiec "Die Roten" liczy na przyjście napastnika.
- System gry z dwoma napastnikami jest dla nas absolutnie realną opcją. Musimy elastycznie reagować na zmiany dokonywane przez naszych przeciwników. Właśnie dlatego musimy mieć możliwość gry dwoma napastnikami - nie ukrywa Flick.
Sporo pisało się także o tarciach między szkoleniowcem, a dyrektorem sportowym klubu z Monachium, Hasanem Salihamidziciem. Flick chce mieć decydujący wpływ na transfery Bayernu. Na pierwszej konferencji prasowej jako stały trener mistrzów Niemiec tylko to potwierdził.
- Weto to trudna kwestia. Prawo weta przy transferach jest jednak całkowicie normalne. Tak było również w wypadku trenerów, którzy byli tu przede mną. Oczywiście, obecnie rozmawiamy wspólnie o planowaniu składu. Ale to rozmowy wewnętrzne - tak właśnie powinno się to odbywać - zakończył.
Źródło: Sport Bild

Dyskusja 1

7 kwi 2020 | 17:09
0
Werner z Lewym to mógłby być zajebisty duet. W dodatku Timo bardzo ciepło zawsze mówi o Robercie. Dwa, wydaje mi się, że to dobry pomysł - Lewy powoli sie starzeje, mimo, ze grać moze do 35 minimum, a Timo mógłby go odciążyć od niektórych zadań na boisku, co pozwoli przedłużyć karierę Lewego.