Bayern FC. Jerome Boateng coraz bliżej przenosin do Anglii. Dwa londyńskie kluby walczą o stopera

Jerome Boateng coraz bliżej przenosin do Anglii. Dwa londyńskie kluby walczą o stopera
Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 7 kwi 2020 | 16:26
Christian Falk z niemieckiego dziennika "Bild" potwierdził informacje o tym, że Jerome Boateng może wkrótce przenieść się do angielskiej Premier League. Obrońcą bardzo interesują się dwa kluby z Londynu - Chelsea oraz Arsenal. Bayern jest natomiast otwarty na to, aby latem sprzedać piłkarza.
Ostatnio kariera Jerome'a Boatenga nie układa się tak, jak życzyłby sobie tego reprezentant Niemiec. Stoper pod wodzą Hansiego Flicka nie zawsze miał miejsce w składzie Bayernu Monachium. Już zimą mówiło się o tym, że może zmienić barwy klubowe, lecz ostatecznie do tego nie doszło. Teraz transfer jest bardzo możliwy w letnim okienku.
Relacje Boatenga z włodarzami Bayernu nie układają się najlepiej. Ostatnio obrońca spowodował wypadek samochodowy, wyjeżdżając na dodatek z Monachium bez wiedzy oraz zgody klubu. W efekcie został ukarany grzywną, która wyniosła około 10.000 euro. Piłkarz jest jednak zły na Bayern, bo jechał do chorego syna i jego zdaniem kara nie znajduje uzasadnienia.
Portal "FootMercato" poinformował ostatnio, że Boatenga chętnie widziałyby u siebie Chelsea oraz Arsenal. Te informacje potwierdza Christian Falk, będący specjalistą "Bilda" właśnie od drużyny aktualnych mistrzów Niemiec. Jego zdaniem oba zespoły przygotowują obecnie ofertę za reprezentanta Niemiec.
O zainteresowaniu ze strony "Kanonierów" wspominano co prawda zimą, lecz żadnej oficjalnej propozycji dla Bayernu nie było. W Chelsea Boateng miałby zająć miejsce kolegi z reprezentacji, Antonio Ruedigera. Kontrakt obrońcy z Bayernem wygasa w 2021 roku. Pod uwagę brane jest też jego przedłużenie, ale w tej chwili to dość mało prawdopodobny scenariusz.
Źródło: Bild