Bayern FC. Robert Lewandowski o tajemnicy sukcesu Hansiego Flicka. "Często to ważniejsze niż taktyka"

Robert Lewandowski o tajemnicy sukcesu Hansiego Flicka. "Często to ważniejsze niż taktyka"
Ververidis Vasilis/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 7 kwi 2020 | 22:23
W najnowszym odcinku "Hejt Parku" Robert Lewandowski odniósł się do kwestii podpisania nowego kontraktu z mistrzami Niemiec przez Hansiego Flicka. Polski napastnik wypowiadał się o obecnym szkoleniowcu w samych superlatywach. Lewadnowski przyznał też, że z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku.
Hansi Flick podpisał niedawno nową umowę z Bayernem Monachium. Trenerem "Die Roten" ma zostać do czerwca 2023 roku. Robert Lewandowski uważa, że była to dobra decyzja włodarzy klubu. Polak ujawnił, co jego zdaniem spowodowało, że Flick odniósł szybki sukces jako szkoleniowiec Bayernu.
- W krótkim czasie trener odmienił naszą drużynę, odbudował kilku zawodników, przede wszystkim mentalnie. Pokazał, że inne podejście powoduje, iż u piłkarza odblokowuje się coś, co wcześniej było zablokowane. Przedtem nie wszyscy czuli się na tyle pewnie, aby pokazać największe atuty. Odbudował szatnię, jeśli chodzi o atmosferę. Zaczęliśmy grać tak, jak każdy by sobie tego życzył. Była u nas radość z gry i tego, że wychodzimy na boisko. To są elementy, które często są ważniejsze niż kwestie taktyczne - powiedział Polak.
- Taktyka też u nas się poprawiła. Czasami to niuanse i detale decydują o tym, że drużyna z ekipy, która gra dobrą piłkę, staje się zespołem grającym wyśmienicie. Tę różnicę widać później na boisku - dodał.
Lewandowski niedawno zmagał się z kontuzją kolana. Teraz Polak jest już jednak zdrowy. Gdy Bundesliga wznowi rozgrywki, z pewnością będzie do dyspozycji szkoleniowca.
- Osobiście przegapiłem tylko parę meczów. Wolałbym jednak ominąć ich więcej, żeby wszystko funkcjonowało tak, jak przedtem. Od dziesięciu dni byłem gotowy do treningów na boisku, z piłką. Niestety, musieliśmy zostać w domu dłużej. Teraz wystartowałem razem z drużyną. Byłem gotowy do gry nawet przed pierwotnym planem - zakończył.
Źródło: Kanał Sportowy

Dyskusja 3

8 kwi 2020 | 06:29
0
Możemy być dumni, że mamy takiego zawodnika jak Lewandowski. Przynajmniej dzięki niemu polska piłka jako tako jeszcze wygląda, bo dawniej było kiepsko - jak nawet w kabarecie, gdy ktoś zapytał o polskiego piłkarza była całkowita cisza; teraz przynajmniej za granicą znają Lewandowskiego i nie tylko jego, to ważne.
7 kwi 2020 | 22:48
0
Powiem wam cocckiedys mijałem karde w parku jak grali na stadion śląskim. Nie chciałem zdjęć itp życzyłem powodzenia a wiecie kto tylko odpowiedział Lewy a reszta cicho. Gwiazda się jest a nie się staje
7 kwi 2020 | 22:47
0
Lewy król.