Bayern Monachium i Borussia Dortmund walczą o tego samego piłkarza. BVB chce uprzedzić mistrzów Niemiec

Bayern i Borussia walczą o tego samego piłkarza. BVB chce uprzedzić mistrzów Niemiec
Hasan Bratic/Pressfocus
Autor: Adam Kłos 21 maj 2022 | 11:05
Sasa Kalajdzić jest rozchwytywany na rynku transferowym. Dziennikarze "TZ Muenchen" informują, że o napastnika Stuttgartu zabiegają zarówno Bayern Monachium, jak i Borussia Dortmund.
Dotychczas to Bawarczycy wydawali się faworytami do pozyskania 24-latka. Przedstawiciele Bayernu niedawno spotkali się z agentem piłkarza, aby pomówić o ewentualnym transferze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sęk w tym, że sam Kalajdzić nie jest przekonany do tego ruchu. Austriak obawia się, że nie otrzyma wystarczającej liczby minut, jeśli Robert Lewandowski ostatecznie zostanie w klubie. Polak chce odejść do Barcelony, ale jego kontrakt z Bayernem obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Włodarze "Die Roten" konsekwentnie podkreślają, że nie sprzedadzą "Lewego" w najbliższym okienku.
Tymczasem do gry o Kalajdzicia dołącza Borussia Dortmund. Niemieckie media donoszą, że zwolennikiem pozyskania napastnika Stuttgartu jest Edin Terzić.
Najprawdopodobniej to właśnie on zastąpi na Signal Iduna Park zwolnionego Marco Rose. Terzić widzi w Kalajdziciu gracza, który mógłby zrekompensować utratę Erlinga Haalanda. Norweg od następnego sezonu będzie bronił barw Manchesteru City.
Zapowiada się kolejna transferowa batalia między Bayernem i Borussią. Niedawno oba kluby starały się pozyskać Nico Schlotterbecka. Ostatecznie obrońca przystał na ofertę BVB.
Źródło: TZ