Bayern Monachium lepszy od BVB w Superpucharze Niemiec. Robert Lewandowski z kolejnym trofeum [WIDEO]

Julian Finney - UEFA/UEFA via Getty Images
Autor: Daniel Makarewicz 30 wrz 2020 | 22:21
Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 (2:1). Tym razem na listę strzelców nie wpisał się Robert Lewandowski.
Starcie "Die Roten" z BVB było zapowiadane jako pojedynek snajperów - Roberta Lewandowskiego i Erlinga Haalanda. Mecz o Superpuchar Niemiec lepiej rozpoczął polski napastnik.
W 18. minucie Bayern wyszedł na prowadzenie, a duży udział w tej akcji miał właśnie "Lewy". Polak popędził do kontry i w tempo zagrał do Tolisso. Francuz uderzył bez namysłu. Futbolówka najpierw trafiła w poprzeczkę, ale 26-latek z bliska zdołał skutecznie dobić piłkę.
Bayern kolejny cios zadał w 32. minucie, gdy Mueller wykorzystał dośrodkowanie Daviesa. Wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego.
Ekipa BVB odpowiedziała jeszcze przed przerwą za sprawą Brandta. Niemiec dostał piłę jak na tacy od Haalanda i pewnym uderzeniem pokonał Neuera.
W drugiej połowie podopieczni Luciena Favre'a poszli za ciosem. W 55. minucie wyrównali stan spotkania. Na listę strzelców pisał się Haaland, który dostał podanie od Delaneya i nie dał szans golkiperowi rywali. Chwilę wcześniej piłkę w środku pola stracił Lewandowski.
Co więcej - w 60. minucie Haaland powinien zdobyć kolejnego gola. W sytuacji sam na sam Neuer jednak pokazał najwyższe umiejętności.
W 68. minucie Lucien Favre dokonał zaskakującej zmiany, która miała duży wpływ na przebieg rywalizacji. Boisko opuścił Haaland, który rozgrywał bardzo dobre zawody. W jego miejsce pojawił się Reinier. Z kolei na kwadrans przed końcem Piszczek zmienił Hummelsa.
W 83. minucie Bayern zadał decydujący cios. Lewandowski zagrał do Kimmicha, a ten najpierw trafił w golkipera BVB, by po chwili skutecznie dobić swoje uderzenie.
Tym samym "Die Roten" zdobyli piąte trofeum w 2020 roku. Wcześniej triumfowali w Bundeslidze, Pucharze Niemiec, Lidze Mistrzów i Superpucharze UEFA. Dziś do tej kolekcji dołożyli kolejny puchar.

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start