Bayern Monachium lepszy w "polskim meczu" Ligi Mistrzów. Joshua Kimmich uratował niemiecki zespół [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 27 paź 2020 | 20:48
Lokomotiw Moskwa był bliski urwania punktów Bayernowi Monachium. Ostatecznie mistrzowie Niemiec wygrali jednak spotkanie Champions League 2:1. Sytuację uratował pięknym strzałem Joshua Kimmich.
W stolicy Rosji od pierwszej minuty zagrało trzech Polaków - Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak w drużynie gospodarzy, a także Robert Lewandowski, reprezentujący barwy Bayernu Monachium.
Sam początek spotkania należał do Rosjan - już w trzeciej minucie dobrą okazję na gola miał Smołow, lecz posłał piłkę prosto w Manuela Neuera. Pięć minut później odpowiedział Bayern. Niewiele brakowało, aby na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, lecz Polak uderzył obok słupka.
Jeszcze w pierwszym kwadransie gry goście mogli się jednak cieszyć z prowadzenia po świetnej akcji zespołowej. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Benjamin Pavard, a akcję na krótkim słupku zamykał Leon Goretzka, nie dając szans bramkarzowi.
W 25. minucie bliski podwyższenia wyniku był Kinglsey Coman. Sytuacja wyglądała bliźniaczo do tej, którą widzieliśmy przy pierwszej bramce - znów z powietrza dośrodkowywał Pavard, lecz tym razem skończyło się tylko uderzeniem w słupek. Jednobramkowe prowadzenie monachijczyków utrzymało się do przerwy.
Napór podopiecznych Hansiego Flicka trwał także w drugiej połowie. W 57. minucie jedynie ofiarna interwencja Rajkovicia sprawiła, że do siatki nie trafił Joshua Kimmich. Sześć minut później sędzia podyktował rzut karny za faul na Robercie Lewandowskim. Później wycofał się jednak z tej decyzji, dopatrując się spalonego.
Kontrowersji przy tym werdykcie było sporo, a Bayern miał kolejną okazję, zmarnowaną przez Comana. Wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się na obrońcach tytułu w 70. minucie. Wówczas Lokomotiw wyrównał, gdy po świetnym podaniu Ze Luisa do siatki trafił Miranczuk.
Po tym trafieniu w obozie Bayernu zrobiło się naprawdę gorąco. Lokomotiw ośmielony golem postanowił bowiem powalczyć o sensacyjne zwycięstwo. Bardzo bliski szczęścia był Ze Luis, który stanął przed znakomitą szansą. Minimalnie się pomylił, posyłając piłkę tuż obok słupka.
Ostatecznie obyło się bez niespodzianki, bo sytuację uratował Joshua Kimmich. W 79. minucie reprezentant Niemiec miał sporo miejsca przed polem karnym i uderzył nie do obrony, zapewniając Bayernowi zwycięstwo 2:1.

śr. wiek: 27.2 lat
Dużo mniej emocji mieliśmy w spotkaniu Szachtara Donieck z Interem Mediolan. Mistrzowie Ukrainy przed tygodniem sensacyjnie pokonali Real Madryt, lecz tym razem powinni się cieszyć, że utrzymują bezbramkowy remis.
Już w pierwszej połowie "Nerazzurri" dwa razy byli o krok od gola. Na początku drugiego kwadransa gry przed sporą szansą stanął Nicolo Barella, który dobijał strzał Romelu Lukaku. Trafił jednak w poprzeczkę.
W 42. minucie o krok od gola był belgijski napastnik. Lukaku znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, lecz na przeszkodzie stanął mu Trubin i poprzeczka, na którą golkiper zbił futbolówkę.
W drugiej części spotkania Antonio Conte próbował zmian, lecz na niewiele to się stało. Spore kontrowersje wzbudziła sytuacja, gdy odgwizdania rzutu karnego domagał się Romelu Lukaku. Gwizdek arbitra jednak milczał.
Do samego końca utrzymał się wynik 0:0.To rezultat, który z pewnością dużo bardziej satysfakcjonuje Ukraińców, będących liderami grupy.

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 24

28 paź 2020 | 00:37
Ogladajac ten mecz mam troche mieszane uczucia. Albo nie podaja do lewego specjalnie chocby mieliby przegrac ale nie podawac do niego niech nie strzela. Albo kazdy tam mysli ze rownie latwo moze strzelic jak lewy co zeczywistosc weryfikuje, ze trzeba umiec strzelac te bramki.
0
Ogladajac ten mecz mam troche mieszane uczucia. Albo nie podaja do lewego specjalnie chocby mieliby przegrac ale nie podawac do niego niech nie strzela. Albo kazdy tam mysli ze rownie latwo moze strzelic jak lewy co rzeczywistosc weryfikuje, ze trzeba umiec strzelac te bramki.
27 paź 2020 | 23:38
0
Śmieszny Bayernik Monachium z ligi Ógórkowej ledwo wygrał z Lokomotiv rosyjskim

szykuje sie kryzyz wiedziałem że tak będzie Bayern monachium w tym sezonie bez żadnego trofeum haha

śmieszny BayeRnik Monachium niech spadną do 3 ligi niemieckiej haha
27 paź 2020 | 21:51
0
Locomotiv nawet nieźle się zaprezentował.
0
Ups, Pan Robert znowu bez gola. LM to jednak za wysoki poziom dla naszego asa. Trzeba to zaakceptować z pokorą.
0
Zmiany w drugiej połowie osłabiły Bayern. Ogólnie to tylko Neuer, Kimmich i Goretzka trzymali poziom. Bardzo słabo zaprezentowali się skrzydłowi Coman, Gnabry i Costa. Nie wiedzieć czemu sędzia wycofał się z decyzji przyznającej karnego Bawarczykom.
Brawa dla Lokomotivu za walkę do końca. Gdyby gospodarze mieli więcej szczęścia to mogli nawet ten mecz wygrać.
0
Wyjaśni ktoś czemu sędzia odwołał tego karnego dla Bayernu? Przecież o spalonym nie ma mowy, gdzie niby on tam był? Polacy w tym meczu dośc przeciętnie, choć pod koniec Rybus z Krychą się jakoś tam rozkręcili. Z kolei Roberta problemem było to, że mimo doskonałych pozycji nikt mu nie podawał 4-5 razy w ciągu meczu, bo albo Coman z oczami w glebie leciał na chaos, albo zawodnicy zachowawczo grali do najbliższego.
27 paź 2020 | 21:39
0
Kiedy Lewy przyjął piłkę był na spalonym
27 paź 2020 | 22:18
0
Właśnie przeglądałem powtórki i skróty tego meczu i nie mogę znaleźć fragmentu pokazującego wyraźnie moment podania i przyjęcia. Faktycznie Lewy cofnął się do przyjęcia piłki, ale i tak jeśli był spalony to na milimetry. Dzięki za odpowiedź, bo myślałem, że może sędzia uznał, że faulu wcale nie było.
27 paź 2020 | 20:59
Bayern nie zagrał wybitnie, a nawet zaryzykuję stwierdzeniem,że Lokomotiv mógł wygrać ale gra się do końca, brawo Bayern!
0
yern nie zagrał wybitnie, a nawet zaryzykuję stwierdzeniem, że Lokomotiv mógł wygrać, ale gra się do końca. Brawo Bayern!
27 paź 2020 | 21:15