Bayern Monachium poradził sobie bez Roberta Lewandowskiego. Bawarczycy wygrali w Kolonii

Credit Rafal Rusek / PressFocus
Bayern Monachium pokonał 1. FC Köln 2:1 (2:0) w wyjazdowym meczu 6. kolejki Bundesligi. Gracze "Die Roten" musieli poradzić sobie bez Roberta Lewandowskiego.
Polski napastnik dziś odpoczywał, bowiem w najbliższych tygodniach Bayern czeka niezwykle napięty terminarz meczów. Starcie z 1. FC Köln było dobrą okazją, by Hansi Flick mógł dać "Lewemu" wolne.
Z przebiegu spotkania wyraźnie widać, że zawodnicy Bayernu nie musieli zaprezentować najwyższej formy, by zdobyć dziś trzy punkty. Dominowali, ale rywal nie zmuszał ich do wielkiego wysiłku.
Po niespełna kwadransie gry goście objęli prowadzenie. Rzut karny na bramkę pod nieobecność Roberta Lewandowskiego zamienił Thomas Müller.
Tuż przed przerwą Bawarczycy podwyższyli prowadzenie. Serge Gnabry wpadł w pole karne rywali i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w bramce.
W końcówce drugiej połowy gospodarze zdołali strzelić gola kontaktowego, ale to wszystko, na co było ich stać. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Bayernu.