Robert Lewandowski wyrównał kolejny rekord Bundesligi! Gol i asysta Polaka w meczu Bayernu z Schalke! [WIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium rozbił Schalke 5:0 (2:0) w meczu 19. kolejki Bundesligi. Gola i asystę w tym spotkaniu zaliczył Robert Lewandowski.
Przed meczem spekulowano, czy Robert Lewandowski wyrówna kolejny rekord Bundesligi. Polak strzelał gole (11) w ośmiu kolejnych meczach przeciwko Schalke. Gdyby dziś znów trafił, to wyrównałby rekord Klausa Fischera. Niemiec zdobywał bramki w dziewięciu meczach z rzędu z jednym rywalem. Jego ofiarą był VfB Stuttgart.
Na odpowiedź na pytanie, czy "Lewy" wyrówna ten rekord, nie trzeba było długo czekać. Polak wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie.
Po dośrodkowaniu z prawej strony Markus Schubert wypuścił piłkę z rąk, Ivan Perisić zgrał ją do Lewandowskiego, a ten strzelił swojego 21. gola w tym sezonie Bundesligi.
Tuż przed przerwą Bawarczycy podwyższyli prowadzenie. Gola na 2:0 zdobył Thomas Müller.
Kilka minut po wznowieniu gry padła bramka na 3:0 dla Bayernu. Na listę strzelców wpisał się Leon Goretzka, który strzelił gola po uderzeniu piłki tzw. "nożycami".
W 58. minucie było już 4:0. Na bramkę gości popędził Lewandowski, który następnie wyhamował i wyłożył piłkę Thiago Alcantarze. Pomocnik bez problemu wpakował futbolówkę do siatki.
Wysokie zwycięstwo Bawarczyków przed końcowym gwizdkiem przypięczętował Serge Gnabry.