Bayern Monachium w finale Ligi Mistrzów! Serge Gnabry bohaterem, Robert Lewandowski z golem [WIDEO]

Rafał Rusek / Press Focus
Bayern Monachium awansował do finału Ligi Mistrzów! Bawarczycy dokonali tego dzięki zwycięstwu z Olympique Lyon 3:0.
Spotkanie z werwą rozpoczął przedstawiciel Ligue 1. Znakomitą okazję do objęcia prowadzenia miał już po kilku minutach gry, gdy w sytuacji sam na sam z Neuerem znalazł się Depay. Holender trafił jednak tylko w boczną siatkę.
Niedługo później groźnie zaatakował Bayern. Lewandowski zgrał piłkę do Goretzki. Ten uderzył nieczysto, ale Lopes zatrzymał piłkę dopiero tuż przed linią bramkową.
Lyon cały czas był groźny. Wyprowadzał błyskawiczne ataki - po jednym z nich Toko Ekambi trafił w słupek. Minutę później prowadzenie objął Bayern. Wspaniałą akcję przeprowadził Gnabry, który ściął z prawego skrzydła do środka boiska i huknął w okienko. Lopes był bez szans.
W 32. minucie było 2:0. Perisić dośrodkował piłkę w pole karne, z bliska do bramki nie był w stanie jej wbić Lewandowski, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Gnabry.
Bayern w kolejną świetną okazję miał na początku drugiej połowy. Sam na sam z Lopesem znalazł się Perisić, ale strzelił bardzo słabo. Bramkarz Lyonu bez problemu zatrzymał piłkę.
Olympique mógł złapać kontakt w 58. minucie, ale Toko Ekambi przegrał pojedynek z Neuerem. Piłkarze Rudiego Garcii ambitnie szukali gola, ale za każdym razem czegoś im brakowało: precyzji, lepszej decyzji, zdecydowania. Bayern też miał niezłe okazje. W 78. minucie groźnie uderzał Coutinho, ale piłka minimalnie minęła bramkę.
Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Lewandowski. Polak strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Joshuy Kimmicha.
Bayern zagra w finale Ligi Mistrzów pierwszy raz od 2013 roku. Do tej pory Puchar Europy zdobył pięć razy.
Marcin Karbowski19 Aug 2020 · 22:49