Bayern. Nagelsmann asekuruje się przed nowym sezonem. Chodzi o grę w Lidze Mistrzów

Nagelsmann asekuruje się przed nowym sezonem. Chodzi o grę w Lidze Mistrzów
screen
Autor: Marcin Karbowski 04 Sie 2022 | 12:50
Julian Nagelsmann wskazał cele Bayernu Monachium na nowy sezon. Niemiec nie chciał zadeklarować, że jest nim wygranie Ligi Mistrzów.
Bayern w zeszłym sezonie przedłużył swoje panowanie w Bundeslidze, ale zawiódł na innych frontach. Szybko odpadł z Pucharu Niemiec, a w Lidze Mistrzów dotarł tylko do ćwiercfinału. Te niepowodzenia sprawiły, że niektórzy zaczęli podważać pozycję Nagelsmanna.
Dalsza część tekstu pod wideo
35-latek zdaje sobie sprawę, że w nowych rozgrywkach musi odnieść więcej sukcesów. O grze w europejskich pucharach mówi jednak asekuracyjnie.
- Mój pierwszy tytuł w Bundeslidze był fajny. Klub ma apetyt na więcej - stwierdził Nagelsmann.
- Celem w Pucharze Niemiec jest zdobycie trofeum. Liga Mistrzów? Chcemy zajść dalej niż w ostatniej edycji. Wszystko zawsze zależy od szczęścia w losowaniu i zwłaszcza szczęścia w trakcie meczów - dodał trener Bayernu.
Mistrzowie Niemiec zdobyli już pierwsze trofeum po przerwie letniej. W meczu o Superpuchar Niemiec wygrali z RB Lipsk 5:3. Nagelsmann był pytany, czy nie martwi go gra defensywna Bayernu.
- Wolę oceniać pierwszą połowę, w której Lipsk oddał tylko jeden strzał. Potem zrobiliśmy zmiany, więc nasza kontrola nad meczem nie była już tak dobra - wyjaśnił Nagelsmann.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Twitter

Dyskusja 6