Bayern porusza się w innej prędkości. Do listy rozbitych dołączyło Schalke [WIDEO]

Xinhua/PressFocus
Bayern Monachium zaliczył kolejną pewna wygraną na boiskach Bundesligi. Tym razem podopieczni Nagelsmanna pokonali 0:2 (0:1) Schalke.
Na spotkanie z Schalke Bayern wyszedł w ofensywnym ustawieniu. W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce dla Gnabry'ego, Sane, Musiali, Comana oraz Choupo-Motinga.
Początkowo taktyka Nagelsmanna nie przynosiła oczekiwanego rezultatu. Dominowała nieskuteczność, niedokładność i irytacja, bo goście nie byli w stanie zagrozić niżej notowanemu rywalowi.
Impas przerwał Serge Gnabry, który w 38. minucie otrzymał bardzo dobre podanie od Jamala Musiali. Skrzydłowy wykorzystał zagranie piętą, a następnie pewnie trafił do siatki.
Na starcie drugiej połowy Bayern prezentował się jeszcze lepiej. Udowodnił to Eric Maxim Choupo-Moting, który w 52. minucie zdobył bramkę po asyście rewelacyjnego dziś Jamala Musiali. Dla tymczasowego zastępcy Roberta Lewandowskiego było to szóste trafienie w tym sezonie Bundesligi.
W dalszej części spotkania "Die Roten" mieli kolejne okazje, lecz tym razem zawodziła skuteczność. Mylił się między innymi Gnabry, a trafienie Musiali zostało anulowane z powodu spalonego.
Ostatecznie jednak Bayern, który nie był dziś niepokojony przez Schalke, odniósł kolejne komfortowe zwycięstwo. Bawarczycy umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli - przewaga nad RB Lipsk wynosi sześć "oczek".
Hubert Kowalczyk12 Nov 2022 · 20:21