Atomowy strzał Kimmicha uratował Bayern! Niebywała nieskuteczność monachijczyków [WIDEO]

Screen Twitter
Bayern Monachium zremisował z FC Koeln 1:1 (0:1). Gospodarze mieli dziś olbrzymie problemy ze skutecznością pod bramką rywali.
Gospodarze napytali sobie biedy już na początku spotkania. Wynik poniedziałkowego starcia otworzył Skhiri, który w 4. minucie pokonał Sommera. Tunezyjczyk doskonale zamknął akcję rozpoczętą przez dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Bayern rzecz jasna ruszył do ataku, ale w dalszej części miał gigantyczne problemy ze skutecznością. Mylili się między innymi Gnabry oraz Pavard, których zamiary świetnie odczytał Schwaab.
Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Chociaż Naglesmann wstrząsnął swoją drużyną kilkoma roszadami taktycznymi, to nie był w stanie wpłynąć nad zachowanie pod bramką rywali. W 49. minucie pomylił się Gravenbech - Holender huknął obok słupka.
Niedługo później wyższość bramkarza Koeln musiał uznać Coman. Francuz oddał dobry strzał, lecz zawodnik gości zdążył złożyć się do efektownej interwencji.
W końcówce meczu "Die Roten" wrzucili kolejny bieg, ale to również nie zdołało zmienić losów spotkania. Gospodarze toczyli dziś nierówną walkę ze swoją nieskutecznością - w ostatnich minutach obili słupek, a wynik pozostawał bez zmian.
Ostatecznie jednak monachijczycy dopięli swego. Decydujące uderzenie należało do Kimmicha, który huknął w 90. minucie i wyrównał stan spotkania na 1:1 (0:1). Tym samym Bayern utrzymał się na szycie tabeli i ma cztery punkty przewagi nad RB Lipsk. Koeln jest zaś 10.
Hubert Kowalczyk24 Jan 2023 · 22:23