Belgia ostatnim uczestnikiem Final Four Ligi Narodów. Courtois popełnił kuriozalny błąd [WIDEO]

Reprezentacja Belgii pokonała 4:2 Danię w meczu ostatniej kolejki dywizji A Ligi Narodów. Podopieczni Roberto Martineza zapewnili sobie tym samym awans do finałowego turnieju rozgrywek.
Belgowie, którym do wygrania grupy wystarczył dziś wieczorem remis, objęli prowadzenie już w trzeciej minucie gry. Sprytnym uderzeniem zza pola karnego popisał się środkowy pomocnik Leicester City, Youri Tielemans, który zaskoczył klubowego kolegę, Kaspera Schmeichela.
Duńczycy, którzy w przypadku zwycięstwa sami sensacyjnie awansowaliby do finałowej czwórki rozgrywek, szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia napastnika Kopenhagi, Jonasa Winda.
W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wziął jednak Romelu Lukaku, który zamienił na gole najpierw dogranie Kevina De Bruyne, a następnie dośrodkowanie Thorgana Hazarda.
Danię stać było na jeszcze jedno trafienie, o którym czym prędzej będzie chciał zapomnieć Thibaut Courtois.
Na szczęście bramkarza Realu Madryt wynik meczu ustalił chwilę później niezawodny De Bruyne.
To Belgowie - obok Francji, Hiszpanii i Włoch - skompletowali zatem listę uczestników przyszłorocznego, finałowego turnieju drugiej edycji rozgrywek Ligi Narodów.
W drugim środowym meczu grupy 2 w dywizji A Ligi Narodów Anglia rozgromiła na Wembley Islandię 4:0.
Wszystkie gole w tamtym spotkaniu były zasługą młodych zawodników. Strzelili je kolejno pomocnicy West Hamu, Chelsea i Manchesteru City, odpowiednio: Declan Rice, Mason Mount oraz Phil Foden (dwa).
Anglicy zakończyli zmagania w drugiej edycji Ligi Narodów na trzecim miejscu w grupie. Islandia spadła do dywizji niżej.
Wojciech_Falenta 18 Nov 2020 · 22:45