Benjamin Mendy wraca do zawodowego futbolu! Uniewinniono go z poważnych zarzutów, teraz zagra w Ligue 1

Benjamin Mendy wraca do zawodowego futbolu! Uniewinniono go z poważnych zarzutów, teraz zagra w Ligue 1
Screen Twitter
Benjamin Mendy od blisko dwóch lat nie rozegrał żadnego oficjalnego spotkania. Niedawno byłego piłkarza Manchesteru City oczyszczono ze wszystkich poważnych zarzutów. Teraz obrońca znalazł nowy klub.
10-krotny reprezentant Francji w sierpniu 2021 roku został oskarżony o szereg przestępstw seksualnych. Sprawa szybko trafiła do mediów, a Manchester City zawiesił zawodnika na czas niekreślony.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sprawa ciągnęła się przez wiele miesięcy. Rozprawy rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku. Mendy był po kolei uniewinniany z kolejnych zarzutów. Niedawno zakończył się ostatni z procesów.
Okazało się, że Francuz nie popełnił żadnego z zarzucanych mu czynów. Został w pełni uniewinniony, a szereg znanych piłkarzy stanął w jego obronie. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Do tej pory 29-latek nie chciał rozmawiać z mediami o powrocie do zawodowego futbolu. Teraz okazuje się jednak, że wkrótce piłkarza znów będziemy mogli oglądać na europejskich boiskach.
W środowe przedpołudnie oficjalnie ogłoszono, że Mendy zdecydował się na powrót do ojczyzny. Będzie reprezentował barwy jednego z klubów Ligue 1 - Lorient.
Z tą drużyną podpisał dwuletni kontrakt. Wcześniej 29-latek reprezentował barwy innych francuskich zespołów - Le Havre, Olympique'u Marsylia oraz AS Monaco.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik19 Jul 2023 · 11:24
Źródło: FC Lorient

Przeczytaj również