Betis awansował do finału Pucharu Króla! "Verdiblancos" wyeliminowali Rayo Vallecano [WIDEO]

Anatoliy Medved/Pressfocus
Betis awansował do finału Pucharu Króla. W rewanżowym starciu ekipa "Verdiblancos" zremisowała 1:1 z Rayo Vallecano.
Betis przystąpił do tego spotkania z jednobramkową zaliczką. W pierwszym meczu podopieczni Manuela Pellegriniego wygrali 2:1 po trafieniach Williama Carvalho i Borjy Iglesiasa.
Pierwsza połowa dzisiejszego meczu nie obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Obie drużyny oddały łącznie jeden celny strzał.
Bardzo aktywny był Nabil Fekir, jednak w wielu zagraniach mistrza świata brakowało precyzji. Do przerwy kibice na Estadio Benito Villamarin nie ujrzeli ani jednego gola.
W 53. minucie do remisu w dwumeczu mógł doprowadzić Pathe Ciss. Gracz Rayo włożył jednak w swój strzał zbyt wiele siły i piłka poszybowała nad bramką. Po chwili strzał Sergiego Guardioli został zablokowany.
W 72. minucie Luca Zidane poradził sobie z uderzeniem Fekira. Po kilku minutach to Rayo dopięło swego. Do siatki trafił Bebe, redukując straty z pierwszego spotkania.
Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, w doliczonym czasie gry Betis wydarł awans. Gola na wagę finału strzelił Borja Iglesias.
W finale na Betis czeka już Valencia. Wczoraj "Nietoperze" pokonały Athletic 1:0.
Adam Kłos03 Mar 2022 · 22:55