Betis awansował do finału Pucharu Króla! "Verdiblancos" wyeliminowali Rayo Vallecano [WIDEO]

Anatoliy Medved/Pressfocus
Autor: Adam Kłos 3 mar 2022 | 22:55
Betis awansował do finału Pucharu Króla. W rewanżowym starciu ekipa "Verdiblancos" zremisowała 1:1 z Rayo Vallecano.
Betis przystąpił do tego spotkania z jednobramkową zaliczką. W pierwszym meczu podopieczni Manuela Pellegriniego wygrali 2:1 po trafieniach Williama Carvalho i Borjy Iglesiasa.
Pierwsza połowa dzisiejszego meczu nie obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Obie drużyny oddały łącznie jeden celny strzał.
Bardzo aktywny był Nabil Fekir, jednak w wielu zagraniach mistrza świata brakowało precyzji. Do przerwy kibice na Estadio Benito Villamarin nie ujrzeli ani jednego gola.
W 53. minucie do remisu w dwumeczu mógł doprowadzić Pathe Ciss. Gracz Rayo włożył jednak w swój strzał zbyt wiele siły i piłka poszybowała nad bramką. Po chwili strzał Sergiego Guardioli został zablokowany.
W 72. minucie Luca Zidane poradził sobie z uderzeniem Fekira. Po kilku minutach to Rayo dopięło swego. Do siatki trafił Bebe, redukując straty z pierwszego spotkania.
Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, w doliczonym czasie gry Betis wydarł awans. Gola na wagę finału strzelił Borja Iglesias.
W finale na Betis czeka już Valencia. Wczoraj "Nietoperze" pokonały Athletic 1:0.
03 mar 2022 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

61'
S. Comesana
(I. Palazon)
71'
I. Balliu
77'
(S. Guardiola)
Bebe
(M. Suarez)
79'
W. Jose
79'
anulowano
80'
Bebe
82'
(Juanmi)
86'
B. Iglesias
(W. Jose)
89'
K. Rodrigues
(A. Garcia)
90'
2'
B. Iglesias
90'
5'